به گزارش افکارنیوز،

یک منبع میدانی عالی رتبه سوریه گفت که مهلت اعطایی روسیه به طرف ترکیه برای بازگشایی مسالمت آمیز جاده بین‌المللی «ام ۴» به اتمام رسیده و تجهیزات نظامی سهمگین ارتش سوریه نیز به خطوط تماس با تروریست‌ها واقع در جنوب ادلب وارد شده است.

اخبار بین الملل-به علت تحولات اخیر میدانی جبهه ادلب و به ویژه اینکه گروه‌های مسلح از جمله «هیئت تحریر الشام» و افراد مسلح خارجی تحت عنوان «الحزب الاسلامی الترکستانی» تقریبا هر روز حملاتی منظم علیه پایگاه‌های ارتش در دشت الغاب و ریف جنوب ادلب انجام می‌دهند؛ ارتش سوریه تجهیزات نظامی زیادی را به محور‌های تماس با گروه‌های مسلح در حومه ادلب ارسال کرده است.

منبع مذکور افزود: ارتش سوریه تحرکات گروه‌های مسلح و صف‌آرایی آن‌ها را زیرنظر دارد و ما هفته گذشته چندین بار به مقابله با این گروه‌ها اقدام کردیم و خودرو‌های زرهی و نظامی آن‌ها را که به دنبال حمله به پایگاه‌های نظامی ما در حومه ادلب بودند، منهدم کنیم.

این منبع از هماهنگی بالایی که با طرف روسی دارند خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مهلت اضافی اعطا شده به طرف ترکیه‌ای برای بازگشایی جاده بین‌المللی M۴ به روش مسالمت‌آمیز نیز به پایان رسیده، به نظر می‌رسد که ترکیه‌ای‌ها در حل این مسئله جدی نیستند و حتی نتوانستند گروه‌های مسلح را مهار کنند بلکه اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که حمایت‌های تسلیحاتی ترکیه از این گروه‌ها همچنان ادامه دارد و فرماندهی سوریه و طرف روسی هرگز این مسئله را نمی‌پذیرند.

این منبع درباره احتمال ازسرگیری درگیری‌ها در ریف ادلب گفت: این مسئله به وقوع می‌پیوندد چرا که ارتش سوریه هرگز در موضع دفاع در برابر این تجاوزات مکرر باقی نخواهد ماند و ما در حال انجام آخرین بررسی‌ها درباره اقدام نظامی با هماهنگی متحدان هستیم و گروه‌های مسلح و ترکیه نیز تنها زبان سلاح را می‌فهمند و ما نیز آماده گفتگو با این زبان هستیم.

این منبع میدانی عالی رتبه سوری در گفتگو با خبرنگار اسپوتنیک به مناطق استراتژیکی که بایستی تحت سیطره ارتش سوریه در مرحله آینده قرار گیرد، اشاره کرد و گفت: این مناطق «جبل الزاویه» در ریف ادلب و باقی مانده «سهل الغاب» در حومه حماه است و این هدف آتی ارتش سوریه است.

منبع مذکور از بیان زمان دقیق آغاز نبرد در ادلب خودداری کرد و گفت که ارتش سوریه بر اساس دستاورد‌ها و برنامه‌های نظامی و منطبق با اوضاع میدانی فعالیت می‌کند. می‌توان گفت نبرد ادلب در حال وقوع است.