به گزارش افکارنیوز،

مقامات پکن امروز دوشنبه ۳۶ مورد جدید ابتلا به کووید – ۱۹ را تایید کردند که بالاترین تعداد طی دو روز گذشته است. علت افزایش شمار مبتلایان به کرونا ، شیوع مجدد این ویروس در یکی از بازار‌های اصلی مواد غذایی در پکن است.

اخبار بین الملل-پس از شیوع مجدد کووید – ۱۹ در «شین فادی»، یکی از بازار‌های اصلی عمده فروشی مواد غذایی در پکن، فروش مواد غذایی تعطیل شده است و ده‌ها هزار نفر از افرادی که از این بازار دیدن کرده بودند و یا ساکنان مناطق مجاور آن هستند مورد آزمایش تشخیص کرونا قرار گرفته اند.

مقامات پکن از ۷۹ مورد جدید ابتلا به کووید – ۱۹ در چهار روز گذشته خبر دادند که این بالاترین آمار ابتلا از ماه فوریه گذشته تاکنون است.

در برخی از مناطق غرب و جنوب غربی پکن از جمله فایننشال استریت که بانک‌ها و دفاتر شرکت‌های مالی در آنجا فعال هستند؛ میزان خطر در سطح متوسط تعیین شده و تدابیر سخت گیرانه‌ای از جمله کنترل بیشتر رفت و آمد افراد، تردد خودرو‌ها، تب سنجی و گندزدایی در حال اجرا است. بازار بزرگ فروش مواد غذایی شین فادی که در این منطقه قرار دارد، منطقه با سطح خطر بالا تعیین شده است.

همزمان با گزارش موارد جدید ابتلا به کووید – ۱۹ در سه استان دیگر چین، مسئولان برخی استان‌ها هشدار دادند که ساکنان آن‌ها باید از هر گونه سفر غیرضروری به پایتخت خودداری و پروتکل‌های مربوط به سفر به مناطق پرخطرتر پکن را رعایت کنند.

سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه اعلام کرد مقامات چین که در حال تحقیق درباره منشا و دامنه شیوع مجدد کووید – ۱۹ هستند. این سازمان را از وضع کنونی این کشور مطلع کردند.

بر اساس جدیدترین آمار‌های سایت «ورلد میترز»، تاکنون ۷ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۹۵۳ نفر در سراسر جهان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این تعداد ۴۳۵ هزار و ۶۶۹ نفر جان باخته و ۴ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۱۳۸ نفر هم بهبود یافته‌اند.