به گزارش افکارنیوز،

یک مقام رسمی پکن، پایتخت چین درباره وضعیت «بسیار جدی» این شهر در پی مشاهده خوشه جدیدی از ابتلا به بیماری کرونا هشدار داد و گفت برای کنترل این وضعیت آزمایش‌های گسترده و محدودیت‌های اجتماعی اعمال شده است.

اخبار بین الملل-سخنگوی این شهر در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: در حال حاضر مهمترین و فوری‌ترین وظیفه جلوگیری و کنترل قطعی همه‌گیری است. باید سخت‌ترین و قاطع‌ترین تدابیر برای تحت کنترل درآوردن این شیوع اتخاذ شود.

چین امروز سه‌شنبه ۲۷ مورد جدید ابتلای محلی به ویروس «کووید-۱۹» را در پایتخت این کشور گزارش کرد که با یک بازار مواد غذایی مرتبط است.  

این موارد، تعداد کل موارد جدید ابتلا در پایتخت چین را در ۵ روز گذشته به ۱۰۶ نفر می‌رساند. تاکنون مقامات این شهر بیش از ۲۰ بخش را در آن قرنطینه کرده و ده‌ها هزار آزمایش تشخیصی انجام داده‌اند.

همه مراکز تفریحی و ورزشی با فضای بسته در شهر تعطیل شده و مقامات شهرهای دیگر اعلام کرده‌اند افرادی را که از پکن به این شهرها وارد می‌شوند، قرنطینه خواهند کرد.

بنابر اعلام پایگاه worldometers، در کل سرزمین چین با ثبت ۴۰ مورد ابتلای جدید، تعداد کل مبتلایان این کشور به ۸۳ هزار و ۲۲۱ نفر رسید و تعداد فوتی‌ها بدون تغییر ۴ هزار و ۶۳۴ نفر باقی ماند.

دانشگاه «جانز هاپکینز» گزارش کرد تاکنون دستکم هشت میلیون و ۱۵ هزار و ۵۰۲ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کووید-۱۹ آلوده شده‌اند که از آن میان ۴۳۶ هزار و ۳۱۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند و مجموع سه میلیون و ۸۴۳ هزار و ۸۴۳ نفر نیز بهبودی یافته‌اند. آمریکا همچنان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس را در جهان دارد.