به گزارش افکارنیوز،

در پی تائید گزینه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای ریاست سازمان رسانه‌های جهانی آمریکا، دو مدیر ارشد شبکه «صدای آمریکا» از مقام خود استعفا کردند.

اخبار بین الملل-آماندا بنت، مدیر شبکه صدای آمریکا و سندی سوگاوارا، معاون وی روز دوشنبه پیش از آغاز ریاست جدید سازمان‌های رسانه‌های جهانی آمریکا، که از سوی ترامپ انتخاب شد، از سمت خود کناره گیری کردند.

شبکه صدای آمریکا، که رسانه مورد حمایت مالی دولت آمریکاست در ماه‌های اخیر از سوی کاخ سفید به دلیل پوشش اخبار شیوع کرونا متهم به ترویج پروپاگاندای چینی شده است. کاخ سفید ما آوریل با انتشار بیانیه‌ای، صدای آمریکا را به تلاش برای کمک به ترویج پروپاگاندای چین متهم کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: روزنامه نگاران مسئول گزارش حقایق هستند، اما صدای آمریکا پروپاگاندای چین را تقویت می‌کند و از قرنطینه ووهان چین به عنوان یک مدل موفق یاد می‌کند.

همچنین بنا به گزارش هیل، دولت آمریکا به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها دستور داد تا از همکاری با خبرنگاران این شبکه خودداری کنند.  با این حال مقامات ارشد شبکه صدای آمریکا درباره علت استعفای خود و ارتباط آن با ریاست جدید سازمان رسانه‌های جهانی آمریکا توضیحی ارائه نکردند.

مایک پک، گزینه تائید شده ترامپ برای تصدی ریاست سازمان رسانه‌های جهانی آمریکا از سال ۲۰۱۸ برای این مقام به سنا معرفی شد.