به گزارش افکارنیوز،

یک مقام ارشد دولت آمریکا عصر سه شنبه به وقت تهران از هماهنگی نزدیک با کره جنوبی ، متحد خود پس از انفجار دفتر ارتباطات هماهنگی میان دو کُره در منطقه مرزی خبر داد.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «رویترز» یک مقام ارشد دولت آمریکا که خواسته نامش فاش نشود در این زمینه گفت: «می دانیم که کره شمالی دفتر ارتباط خود با کره جنوبی در "کائه سونگ" را نابود کرده و از این رو در حال هماهنگی نزدیک با کره جنوبی، متحد خود هستیم.»

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پی انفجار دفتر ارتباطات هماهنگی میان دو کره در منطقه مرزی از پیونگ‌یانگ خواست تا از هرگونه اقدام غیر سازنده خودداری کند.

ساعتی قبل خبرگزاری «یونهاپ» از شنیده شدن صدای انفجار و مشاهده دود در منطقه تجاری «کائه سونگ» در مرز دو کره خبر داده بود.

این خبرگزاری به نقل از منابعی گفت، به نظر می‌رسد کره شمالی دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ در منطقه در را عمدا منفجر کرد.کائه سونگ یک منطقه تجاری مشترک میان دو کره است که به منظور حسن نیت و تقویت روابط دو کره ساخته شده است و گفته می‌شود دهها هزار نفر از کارگران کره شمالی در آن مشغول کار هستند.

اعلام قطع تمام ارتباطات پیونگ یانگ با سئول  سه روز بعد از هشدار خواهر کره شمالی به کره جنوبی انجام شد. 

«کیم یو جونگ» خواهر«کیم جونگ اون» روز شنبه در بیانیه‌ای از بسته شدن کامل دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ خبر داد و کره جنوبی را به قطع روابط تهدید کرده بود .

دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی نیز روز سه‌شنبه اعلام کرد که در صورت تداوم تنش‌ها بعد از تخریب دفتر ارتباطات مشترک هماهنگی میان دو کره، پاسخ جدی به کره شمالی خواهند داد.