به گزارش افکارنیوز،

مرکز کنترل دفاع ملی روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که ارتش این کشور مراقب ماموریت یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا به نام «یو‌اس‌اس ریپورتر» است. این ناوشکن از هفته گذشته برای انجام ماموریت وارد دریای سیاه شده است.

اخبار بین المللرسانه‌های اوکراینی روز جمعه گزارش دادند که ناوشکن دیگری به نام «یو‌اس‌اس اوک هیل» وارد دریای سیاه شده و بزودی به یکی دیگر از کشتی‌های جنگی آمریکایی در آن نقطه خواهد پیوست.

این گزارش یک روز پس از آن صورت گرفته که نیروی دریایی آمریکا طی بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که اوک هیل به سمت دریای سیاه راهی شده است. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که این ناوشکن برای انجام عملیات امنیتی دریایی و همچنین تقویت روابط با شرکای منطقه‌ای به آب‌های دریای سیاه اعزام شده است.

به گفته نیروی دریایی آمریکا «اوک هیل» به ناوشکن «یو‌اس‌اس ریپورتر» ملحق خواهد شد. نیروی دریایی آمریکا یکی از اهداف ادعایی اعزام این ناوشکن به آب‌های دریای سیاه را تقویت امنیت و ثبات در این منطقه توصیف کرده است.

مرکز کنترل دفاع ملی روسیه اعلام کرده که تحرکات این دو ناوشکن را به دقت زیر نظر خواهد داشت و در صورت لزوم به هر تهدید فوری پاسخ خواهد داد.