به گزارش افکارنیوز،

به تازگی جزئیات جدیدی از کتاب جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ ، با نام «در آن اتاق اتفاق افتاد، خاطرات کاخ سفید» منتشر شده است که در آن از عقاید رئیس جمهور کنونی آمریکا درباره سیاستمداران کشور‌های دیگر گفته شده است.

اخبار بین الملل-این کتاب که قرار است تا اواخر ماه جاری میلادی (اوایل تیرماه) منتشر شود با جنجال‌ها و مخالفت‌های زیادی روبه‌رو شده است.

در بخشی از این کتاب که در روزنامه گاردین به چاپ رسده آمده است که: «ترامپ معتقد است امانوئل مکرون [رئس جمهور فرانسه] به هرچه دست بزند به کثافت تبدیل می‌شود در حالی که بوریس جانسون [نخست وزیر انگلیس] و شینزو آبه [نخست وزیر  ژاپن] را دو یار همیشگی برای خود می‌داند.»

بولتون همچنین در کتاب خود گفته دونالد ترامپ از مخالفان ترزا می (نخست وزیر سابق انگلیس) بوده است، اما تا جایی که توانسته در دوران جانسون به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) کمک کرده است، زیرا از نظر او این خروج به نفع آمریکا است.

بولتون در این کتاب در ادامه روابط آمریکا- انگلیس و توسعه فناوری شبکه ۵G گفته است که گفتگوی بسیار سختی میان این دو طرف برای اجازه جانسون به شرکت هوآوی برای توسعه فناوری خود برقرار شده است.

همچنین او درباره برجام با ایران می‌نویسد: «بوریس جانسون هیچ فکر و نظری درباره خروج آمریکا از برجام و روابط هسته‌ای ایران و آمریکا ندارد و تعجب همگان را جلب کرده که چطور ادعا می‌کند از ضعف‌های این مسئله آگاه است.»

کتاب بولتون تاکنون جنجال زیادی به همراه داشته است.

پیش از این دونالد ترامپ در پیامی توئیتری نوشت: «کتاب بولتون، که با نقد‌های وحشتناکی روبروست، تلفیقی از دروغ‌ها و داستان سرایی ساختگی است. همه این‌ها با قصد تخریب وجهه من انجام شد. بسیاری از اظهارات مضحکی که او به من نسبت می‌دهد هرگز بیان نشده است. او تلاش می‌کند اخراج خود همانند یک توله سگ بیمار را تلافی کند!»

سایمون اند شوستر، ناشر کتاب، نیز اعلام کرده است: «این کتابی است که دونالد ترامپ، نمی‌خواهد شما، آن را بخوانید.»

این ناشر اعلام کرد کتاب بولتون اقدامات ترامپ را در قبال چین، روسیه، اوکراین، کره شمالی، ایران، انگلیس، فرانسه و آلمان تشریح می‌کند.

همزمان با نزدیک شدن موعد تاریخ انتشار کتاب جان بولتون، کاخ سفید تمام تلاش خود را می‌کند تا مانع از انتشار اطلاعات حساس در این کتاب شود.