به گزارش افکارنیوز،

وزارت امور خارجه عراق دیروز (شنبه) با انتشار بیانیه‌ای از گفتگوی تلفنی فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق، و نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، خبر داد. 

اخبار بین الملل-در این گفتگو دو طرف بر لزوم تلاش مشترک در چارچوب فعالیت‌های شورای همکاری خلیج فارس و اهمیت ایجاد ارتباط بین هیئت عراقی و نمایندگان کشور‌های خلیج فارس جهت اجرایی شدن یادداشت‌های تفاهم تاکید کردند.

دو طرف در زمینه تاثیرات مثبت امنیت عراق بر امنیت خلیج فارس و عکس آن که نشانگر لزوم تحقق همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله امنیت و اقتصاد است، توافق نظر داشتند.

وزیر امور خارجه عراق همچنین تاکید کرد عراق تلاش می‌کند به منظور توسعه روابط با کشور‌های همسایه چارچوب این روابط را بازسازی کند و اجازه مداخله در امور داخلی خود را به دیگران ندهد و روابط این کشور با دیگر کشور‌ها متعادل باشد.

حسین با تاکید بر لزوم تداوم ارتباط‌ها برای بررسی اصول فعالیت مشترک از طریق برگزاری نشست‌های حقیقی یا مجازی با توجه به شرایط کنونی ناشی از ویروس کرونا، از مواضع کشور‌های حوزه خلیج فارس و شورای همکاری خلیج فارس در حمایت از حق حاکمیت عراق قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد سیاست کنونی عراق مبتنی بر اصل گفتمان، برقراری روابط خوب و متعادل برای حل همه مشکلات و پرهیز از ابراز زور است، زیرا استفاده از زور مشکلات را پیچیده‌تر و امنیت منطقه‌ای را تهدید می‌کند.