به گزارش افکارنیوز،

در حالی که قرار است فردا کتاب جنجالی جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا منتشر شود، اظهاراتی که در خصوص ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در این کتاب آمده، واکنش سخنگوی کاخ کرملین را برانگیخت.

اخبار بین الملل-​دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در سخنانی در واکنش به کتاب جدید بولتون گفت: معمولا ما تمایلی نداریم که ارزیابی‌ها را در خصوص اوضاع سیاسی داخل آمریکا بیان کنیم؛ چرا که این ارتباطی به ما ندارد. از همین رو، نمی‌خواهیم در خصوص ارزیابی‌هایی که بولتون در زمینه رئیس جمهور (پوتین) بیان کرده، اظهار نظر کنیم. این مسأله به ما مربوط نمی‌شود.

دیمیتری پسکوف در ادامه افزود: در زمینه ارزیابی‌های او (بولتون) در خصوص رئیس جمهور ما، ممکن است شما با بخشی از آن موافق باشید و با بخشی دیگر مخالف باشید. از همین رو، باید هر بخشی بصورت مجزا مورد بررسی قرار گیرد و نمی‌توان یک ارزیابی کلی در این زمینه ارائه کرد.

پسکوف در ادامه افزود: حال مشخص نیست که آیا رئیس جمهور پوتین به شکلی منفی به کتاب بولتون نگاه خواهد کرد یا اینکه نظری مثبت نسبت به آن خواهد داشت.

گفتنی است پیشتر نیز پایگاه آمریکایی دیلی بیست به نقل از برخی منابع آگاه از خشم دونالد ترامپ نسبت به نوشته‌های بولتون در این کتاب خبر داده بود.

پایگاه آمریکایی دیلی بیست با افشای این خبر به نقل از سه منبع آگاه نوشت: در روز‌های اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گهگاه از مقامات دولتی و مشاوران نزدیک خود این پرسش را کرده است که آیا جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق وی که در حال انتشار کتابی جدید در خصوص عملکرد دولت ترامپ هست، راهی زندان خواهد شد؟

یکی از این منابع گفته که شنیده است ترامپ چنین پرسشی را مطرح کرده است: آیا فکر می‌کنی او به همین دلیل می‌خواهد به زندان برود؟

تحقیقات و پرس و جو‌های دونالد ترامپ در حالی مطرح می‌شود که دادستان‌های فدرال آمریکا گفته اند در حال بررسی این مسأله هستند که آیا باید جان بولتون را بخاطر افشای اطلاعات طبقه بندی شده متهم کنند یا خیر.