به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی پیامی در حساب توئیتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها به خاطر تعامل با دولت ونزوئلا در گذشته، مدعی شد که تنها چیزی که او و رئیس جمهور ونزوئلا را بر سر میز مذاکره می‌کشاند آماده‌سازی برای  ترک مسالمت‌آمیز نیکلاس مادورو از قدرت است.

اخبار بین الملل- او در این پیام توئیتری مدعی شد: «برخلاف چپ‌های رادیکال، من همیشه در مقابل سوسیالیسم مقابله می‌کنم و در کنار مردم ونزوئلا ایستاده‌ام. دولت من همواره از آزادی حمایت کرده و علیه رژیم ستمگر مادورو ایستاده است! تنها موضوع گفت‌وگوی من و مادورو فقط یک چیز است: ترک مسالمت‌آمیز قدرت!»

دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدن در آمریکا، فشار گسترده‌ای را متوجه دولت ونزوئلا کرده است تا جایی که تحریم‌ها، اقتصاد این کشور را در آستانه نابودی قرار داده بود. همزمان فشار‌های سیاسی علیه کاراکاس ادامه پیدا کرد و واشنگتن تمام حمایت خود را معطوف به قدرت رسیدن خوان گوایدو سرکرده مخالفان و شکست دولت قانونی ونزوئلا کرد.

با این وجود و در پی استمرار همکاری‌های اقتصادی چین، روسیه و ایران ونزوئلا توانست اقتصاد خود را به نحوی حفظ کند و مجددا ثبات را در داخل کشور خود ایجاد کند. 

تحریم‌های آمریکا حتی مشکلات فراوانی در حوزه بهداشتی ایجاد کرد و در پی شیوع ویروس کرونا در ونزوئلا زندگی هزاران شهروند این کشور را با خطر مواجه کرد. دادستان کل این کشور در این‌باره گفته بود که تحریم‌های ضدانسانی آمریکا علیه ونزوئلا راه کمک‌های بشردوستانه را بسته و  واشنگتن قصد کشتن انسان‌های بی‌گناه را دارد.