به گزارش افکارنیوز،

«پرنیل اسکیپر» نماینده پارلمان دانمارک و رئیس حزب چپ اتحاد قرمز-سبز، به نژادپرستی گسترده در این کشور اذعان کرد و گفت افرادی که نام‌های عربی و یا شبیه به آن دارند و رنگین پوستان با محرومیت‌های بسیاری در دانمارک روبه‌رو هستند.

اخبار بین الملل-به گفته این مقام دانمارکی، یافتن کار برای این افراد بسیار مشکل است و آن‌ها با نابرابری‌های بسیاری مواجه هستند. افراد خارجی وقتی به اداره‌ای در این کشور مراجعه می‌کنند برای آن‌ها پرونده ساخته می‌شود. اسکیپر که در پارلمان دانمارک در خصوص نژادپرستی و اسلام هراسی در این کشور صحبت می‌کرد گفت «باید در این سخنرانی چیزی گفته شود: بله در دانمارک نژادپرستی وجود دارد.»

این نماینده پارلمان دانمارک در ادامه سخنانش افزود «افرادی که سفید پوست نیستند اینجا از شانس کمتری برخوردارند و احتمال اینکه با نابرابری مواجه شوند بسیار بیشتر از سفیدپوستان است.» او گفت «کسانی که نام‌های عربی و یا مشابه عربی دارند یافتن کار برایشان بسیار سخت است و رنگین پوستان از سوی پلیس متوقف و بازرسی می‌شوند.» او خطاب به همکاران خود گفت «پارلمان به جای حل مسئله نژادپرستی آن را تشدید کرده است. سیاستمداران منتخب مردم نژادپرستی را در زندگی روزمره آن‌ها تشدید می‌کنند.»

پس از مرگ جورج فلوید، جوان سیاه پوست شهروند آمریکا، که در شهر مینیاپولیس به دست پلیس سفید پوست این کشور به طرز فجیعی خفه شد، اعتراضات به نژادپرستی سیستمی ابتدا در آمریکا و سپس در سراسر جهان آغاز شد. معترضان در سراسر دنیا هر روز به خیابان‌ها می‌آیند و شعار‌هایی را علیه نژادپرستی سر می‌دهند. این تظاهرات از استرالیا گرفته تا انگلیس، فرانسه، آلمان و نیوزیلند وسعت دارد و در بیشتر این کشور‌ها معترضان تندیس‌هایی را که یادآور دوران برده‌داری است سرنگون می‌کنند.