به گزارش افکارنیوز،

مقامات ارشد گروه مقاومت فلسطین (حماس) مستقر در نوار غزه با میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه در روز سه‌شنبه و در دوحه قطر دیدار و گفت‌وگو کردند. آخرین تحولات اراضی اشغالی فلسطین در این گفت‌وگوها مطرح شد.

اخبار بین الملل- اسماعیل هنیه ، رئیس دفتر سیاسی حماس، خالد مشعل، رئیس سیاسی سابق و موسی ابومرزوق، مدیر روابط بین‌الملل جنبش حماس در این نشست با بوگدانف رایزنی کردند. میخائیل بوگدانف، به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و نورمحمد خولوف، سفیر روسیه در قطر نیز در این دیدار حضور داشتند.

به گزارش الرساله مرجه (رسانه‌ای منتسب به حماس)، دو طرف در مورد طرح رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی صحبت کردند. آن‌ها همچنین توافق کردند تا رایزنی‌ها را ادامه دهند.

پیش از این روسیه طی گفت‌وگوی مستقیم با سران صهیونیستی، خطاب به آن‌ها مخالفت صریح مسکو با طرح الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی را اعلام کرده است.

بر اساس طرح ادعایی صلح دونالد ترامپ موسوم به معامله قرن، قرار است بخش بسیار زیادی از کرانه باختری به اراضی اشغالی ضمیمه شود. این طرح مخالفت متحدین نزدیک رژیم صهیونیستی از جمله اتحادیه اروپا را در برداشته است، آن‌ها نسبت به تبعات منفی امنیتی این طرح به شرکای صهیونیست خود هشدار داده‌اند.