به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ، از نمایندگان و قانونگذاران کنگره این کشور خواسته است که در مورد معترضانی که پرچم آمریکا را می‌سوزانند، اقدامی اتخاذ کنند.

اخبار بین الملل-او با انتشار پیامی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: شرم آور است که کنگره در مورد جانیانی که پرچم آمریکا را می‌سوزانند کاری انجام نمی‌دهد. [این اقدام] باید متوقف شود و همین حالا!

ترامپ در حالی چنین پیامی را منتشر کرده است که عصر دیروز گروهی از معترضان در نزدیکی کاخ سفید در واشنگتن در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس پرچم این کشور را به آتش کشیده و عده‌ای نیز برای این اقدام شادی می‌کردند. در همین حال، پلیس آمریکا با قرار دادن بلوک‌های سیمانی اقدام به ایجاد حصار امنیتی در اطراف کاخ سفید کرد. نیرو‌های امنیتی نیز اقدام به متفرق کردن معترضان ضد نژادپرستی در واشنگتن کرده و چادر‌هایی را که از سوی معترضان در اطراف کاخ سفید برپا شده بود، جمع کردند.

رئیس جمهور آمریکا دیروز دستور بازداشت و حبس افرادی که بنا‌های تاریخی و مجسمه‌ها را تخریب و نابود می‌کنند، صادر کرد.

از حدود یک ماه پیش و پس از قتل «جورج فلوید»، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس، شهر‌های مختلف آمریکا شاهد تظاهرات گسترده ضد نژاپرستی است و پلیس این کشور با متوسل شدن به اقدامات خشونت‌بار این تظاهرات را سرکوب می‌کند.