به گزارش افکارنیوز،

فروش کتاب خاطرات جان بولتون، مقام بلندپایه پیشین دولت  آمریکا ، روز سه‌شنبه در کتاب فروشی‌های نیویورک آغاز شد.

اخبار بین الملل-یک قاضی آمریکایی روز شنبه درخواست دولت ترامپ را برای صدور حکمی در باب ممنوعیت انتشار کتاب بولتون رد کرد. در این کتاب آمده است ترامپ در تلاش برای جلب حمایت چین از انتخاب مجدد خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برآمده بود.

دولت ترامپ تلاش داشت حکمی از دادگاه برای جلوگیری از انتشار این کتاب با عنوان «اتاقی که در آن اتفاق افتاد، خاطراتی از کاخ سفید» دریافت کند و مدعی شده بود این کتاب حاوی اطلاعات محرمانه و طبقه‌بندی شده است و تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شود.

این در حالی است که این کتاب روز سه‌شنبه در قفسه‌های کتاب‌فروشی‌های نیویورک قرار گرفت و پیشتر در اختیار نهاد‌های رسانه‌ای قرار گرفته بود.

ترامپ پیش از آنکه کاخ سفید را برای سخنرانی در گردهمایی خود در اوکلاهما ترک کند، در گفتگو با خبرنگاران بار دیگر بولتون را به انتشار اطلاعات طبقه‌بندی شده متهم کرد.

کتاب بولتون به خاطر برملا کردن چهره واقعی ترامپ حجم گسترده‌ای از توجهات را به خود جلب کرده است. رئیس‌جمهور آمریکا مشاور امنیت ملی سابق خود را را به دنبال ۱۷ ماه فعالیت به عنوان مشاور امنیت ملی خود، در سپتامبر گذشته، از این سمت برکنار کرد.