به گزارش افکارنیوز،

علی الغانمی، عضو کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان عراق از دولت خواست تا درباره سفر یوسی کوهن، رئیس موساد به پایگاه عین الاسد آمریکا در استان الانبار شفاف سازی کند.

اخبار بین الملل-​وی گفت: پایگاه عین الاسد پایگاهی متعلق به عراق و تحت کنترل دستگاه‌های امنیتی آن، اما در اختیار نیرو‌های آمریکایی است، در این پایگاه سلسله عنوان‌های مهمی وجود دارند که می‌توانند سفر رئیس موساد به آنجا را تایید یا تکذیب کنند.

الغانمی افزود: نمی‌توان با قطعیت این خبر را تایید یا تکذیب کرد، دولت باید درباره این مسئله تحقیق کرده و پاسخ شفافی به افکار عمومی بدهد.

این نماینده عراق در ادامه گفت: گرچه چنین چیزی به نظر بعید می‌رسد، اما نمی‌توانیم روابط آمریکا-اسرائیل در مورد تامین امنیت اسرائیل در منطقه را تکذیب کنیم.

پایگاه «DefenseOne» دیروز (سه‌شنبه) در گزارشی اعلام کرد که در سفری محرمانه و از پیش اعلام نشده، یوسی کوهن، رئیس دستگاه سازمان اطلاعات و عملیات ویژه رژیم صهیونیستی (موساد) به پایگاه عین الاسد در عراق سفر کرد.

بر پایه این گزارش، یوسی کوهن، در سفر خارجی خود به منطقه، از برخی کشور‌های عربی نظیر کویت و امارات متحده عربی بازدید کرد و سفری از پیش اعلام نشده به عراق داشت. او در این سفر غیر منتظره خود به عراق، با برخی از مستشاران آمریکایی در پایگاه عین الاسد دیدار کرد.

یوسی کوهن به تازگی و با عنوان رئیس دستگاه اطلاعاتی موساد و مشاور عالی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در امور امنیتی، روابطی راهبردی را با برخی سران کشور‌های عربی برپا کرده است و سفر اخیر وی به عراق و پایگاه عین الاسد، نخستین گام در این راستا ارزیابی می‌شود.