به گزارش افکارنیوز،

پس از حمله موشکی و پهپادی روز سه شنبه ارتش و کمیته های مردمی یمن به ریاض پایتخت عربستان سعودی ، دیپلمات‌ها و مامورین آمریکایی مستقر در این کشور با ابراز نگرانی از ناامنی به وجود آمده بر اثر این حملات از شهروندن خود خواستند هنگام حملات موشکی و هوایی انصارالله با پنهان شدن در نقاط امن جان خود را حفظ کنند.

اخبار بین الملل-نگرانی دیپلمات‌ها و ماموران آمریکایی مستقر در ریاض پس از انجام چهارمین " عملیات بازدارنده " در عمق خاک عربستان با هشدار به شهروندان خود منعکس شد و آن‌ها از شهروندان خود خواستند تا با شنیدن هرگونه صدای انفجار قابل توجه در طبقه همکف پنهان شده و بمانند زیرا " ریاض " پایتخت عربستان سعودی با حملات پی در پی موشک‌های بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین یمن قرار دارد. 

آن‌ها از شهروندان آمریکایی مستقر در عربستان به ویژه ریاض خواستند در صورت حمله اقدامات احتیاطی را فوری انجام دهند و نسبت به حملات دیگر در آینده هوشیار باشند.  

۲۶ سپتامبر اضافه کرد که این اقدام مأموران آمریکایی مستقر در ریاض نشانگر عمیق و بزرگ بودن چهارمین عملیات بازدارنده است و اینکه ریاض پس از ورود به قلب معرکه و نبرد با نیروهای مسلح یمن دیگر امن نیست. 

نیروهای مسلح یمن چهارمین عملیات «مقابله به مثل» که از آن با عنوان «تعادل بازدارندگی» یاد می‌کند را بامداد سه‌شنبه در خاک عربستان انجام داد و بر اثر آن،  ریاض پایتخت این کشور با تعدادی موشک بالستیک و پهپاد مورد حمله قرار گرفت. 

در حالی که مقامات عربستان مدعی شدند که پدافند هوایی این کشور سه فروند موشک و هشت پهپاد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را رهگیری و منهدم کرده‌اند، برخی فعالان عربستانی در شبکه‌های اجتماعی با اشتراک فیلم‌هایی، از شنیده شدن صدای چندین انفجار شدید در شمال ریاض پایتخت عربستان خبر دادند. 

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی پیش‌بینی می‌کنند که در جریان این حملات موشکی، خسارت‌های سنگینی به عربستان وارد شده باشد.