به گزارش افکارنیوز،

نهاد متولی مسائل پزشکی در اتحادیه اروپا توصیه کرده استفاده از داروی «رمدسیویر» برای درمان بیماری «کووید-۱۹» ( کروناویروس ۲۰۱۹) مجاز شناخته شود. 

اخبار بین الملل- روزنامه «دیلی‌میل» پیش از این با اشاره به نتایج یک مطالعه جدید مدعی شده بود با تجویز به موقع داروی رمدسیویر بیماری انسداد تنفسی در میمون‌ها مسدود شده است.

براساس این پژوهش، مصرف داروی رمدسیویر در ۶ میمون آلوده به به ویروس کرونا از بیماری شدید ریه که مسئول بسیاری از مرگ‌های COVID-۱۹ است، جلوگیری کرد.

این مطالعه که در «medical journal Nature» منتشر شده حاکی از آن است که مصرف این دارو باید به موقع صورت پذیرد.

«Remdesivir Science Gilead» نخستین دارویی است که بهبودی بر اثر کرونا در آزمایشات انسانی را نشان می‌دهد و پیشرفت آن در مطالعات بالینی نیز از نزدیک مشاهده شده است.

در این پژوهش، ۱۲ میمون ماکاک عمداً با کروناویروس جدید آلوده شدند و نیمی از آنها تحت درمان زودرس با رمدسیویر قرار گرفتند.

براساس این مطالعه، ماکاک‌هایی که داروی مذکور را دریافت کرده بودند علائمی از بیماری تنفسی نشان ندادند و به ریه‌ها آسیب وارد نشده بود.

 انستیتو ملی سلامت آمریکا  نیز به تازگی با صدور بیانیه ای اعلام کرد تحقیقات نشان می‌دهد که داروی رمدسیویر، مفیدترین دارو برای بیماران بستری شده در بیمارستان ها با علائم شدید بیماری است که به اکسیژن بیشتری نیاز دارند.