به گزارش افکارنیوز،

«صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزدیبخش فلسطین «ساف» در پیام هشداری به کشورهای عربی، آنها را از هر اقدامی در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی در مقابل لغو طرح اشغال کرانه باختری توسط این رژیم بر حذر داشت.

اخبار بین الملل-عریقات به تلویزیون رسمی فلسطین گفت: صحبت از عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و اسرائیل در مقابل لغو طرح الحاق، اشتباه و غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد: روابط میان کشورهای عربی و (رژیم) اشغالگر اسرائیل مشروط به التزام این رژیم به طرح صلح عربی است که عقب‌نشینی اشغالگر از اراضی اشغالی ۱۹۶۷، جولان اشغالی و حل مسأله آوارگان را مطرح می‌کند.

طرح صلح عربی که اتحادیه عرب در سال ۲۰۰۲ آن را تصویب کرد بر ایجاد کشور فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ -که مورد قبول جامعه بین‌الملل است- با مرکزیت قدس شرقی، حل عادلانه مسأله آوارگان فلسطینی، خروج رژیم صهیونیستی از جولان سوریه و اراضی تحت اشغال لبنان در مقابل به رسمیت شناختن این رژیم توسط کشورهای عربی و عادی‌سازی روابط بر آن تأکید می‌کند.

 صائب عریقات خطاب به کشورهای عربی گفت: منافع ما و جایگاه ما به عنوان «عرب»، وحدت و یکپارچگی ما را می‌طلبد.

مصر و اردن روابط دیپلماتیک علنی با رژیم صهیونیستی دارند اما اخیرا عادی‌سازی روابط با این رژیم بویژه توسط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شدت گرفته است.

رئیس کمیته اجرایی ساف سپس اعلام کرد: در صورتی که اسرائیل الحاق اراضی فلسطینی را انجام دهد باید مسؤولیت آن را در واقعیت بپذیرد. در این حالت «بنیامین نتانیاهو» مسؤول جمع‌آوری زباله در رفح، قدس و الخلیل خواهد  بود و مسؤولیت کامل به عنوان قدرت اشغالگر را بر عهده خواهد داشت.