به گزارش افکارنیوز،

جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ، اعلام کرد این وزارت هیچ گونه مدرکی مبنی بر تبانی روسیه و طالبان برای کشتن نیرو‌های آمریکایی به دست نیاورده است.

اخبار بین الملل-هافمن در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «وزارت دفاع همچنان به ارزیابی اطلاعاتی در خصوص اقدام بدخواهانه عاملان روسیه علیه آمریکا و نیرو‌های ائتلاف در افغانستان ادامه می‌دهد.»

او در ادامه اضافه کرد «تا به امروز، وزارت دفاع هیچ مدرک تایید کننده برای اثبات ادعا‌های اخیر در رسانه‌ها نیافته است. صرف نظر از این، ما همیشه امنیت و سلامت نیرو‌های خود را در افغانستان و سایر نقاط جهان به جدیت دنبال می‌کنیم و بنابراین به طور مداوم اقداماتی را برای جلوگیری از آسیب در برابر تهدیدات احتمالی اتخاذ می‌کنیم.»

جمعه گذشته، روزنامه نیویورک تایمز گزارشی منتشر کرد و به نقل از مقامات اطلاعاتی مدعی شد این موضوع که در میان مذاکرات صلح سال گذشته افغانستان عاملان روسیه به نیرو‌های طالبان پاداش پرداخت کرده اند تا سربازان آمریکایی را در افغانستان به قتل برسانند به اطلاع ترامپ رسانده شده است. بنا به نوشته این روزنامه، اما ترامپ پس از مطلع شدن از این موضوع واکنشی نشان نداده است.

این در حالی است که هم روسیه و هم گروه طالبان این اتهامات را که ماه‌ها پس از امضای توافق صلح میان آمریکا و این گروه مطرح شده است رد می‌کنند. رئیس‌جمهور آمریکا نیز ابتدا اظهار کرد نه او و نه معاونش، مایک پنس، چیزی در این مورد نمی‌داند و اطلاعاتی به او داده نشده است. اما کمی بعد گفت مقامات اطلاعاتی می‌گویند این ادعا‌ها قابل استناد نیستند.