به گزارش افکارنیوز،

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرد که دولت آمریکا به این رژیم فشار می‌آورد تا برای حاکمیت بر کرانه باختری ، با اعطای چندین منطقه به تشکیلات خودگردان، آن را تطمیع کند.

اخبار بین الملل-شبکه صهیونیستی اضافه کرد که مقامات آمریکایی پیشنهاد کردند تا اسرائیل در قبال زمین به تشکیلات خودگردان زمین بدهد به نحوی که اعراب فلسطینی بدون محدودیت اجازه ساخت مسکن پیدا کنند یا اینکه وضعیت منطقه C کرانه باختری به وضعیت مشابه منطقه B تبدیل شود.

منطقه C کرانه باختری اکنون به صورت کامل از نظر مدیریت شهری و امنیتی تحت کنترل رژیم صهیونیستی است و طبق این پیشنهاد اگر وضعیت آن به وضعیت مشابه منطقه B در بیاید، منطقه C از نظر مدیریت شهری به تشکیلات خودگردان واگذار می‌شود اما به لحاظ امنیتی همچنان تحت نظر رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی، یک مقام آگاه گفت که اگر احزاب راست می‌دانستند آمریکایی‌ها در قبال الحاق کرانه باختری چه چیزی از آنها می‌خواهند، تمایل کمتری به اجرای این طرح داشتند.

این در حالی است که احزاب راست افراطی و ایدئولوگ به شدت رویای حاکمیت بر قدس اشغالی و دیگر مناطقی که به ادعای آنها به یهودیان وعده داده شده را در سر دارند.  

از سوی دیگر شبکه کان رژیم صهیونیستی گزارش داد که مقامات اسرائیلی نسخه ویرایش شده نقشه معامله قرن ترامپ را به کاخ سفید ارائه کردند.

در ادامه اشغالگری‌ و زیاده خواهی‌ رژیم صهیونیستی، این رژیم در این نسخه ویرایش شده در پی متصل کردن دست کم ۱۵ شهرک غیر قانونی دور افتاده به اراضی اشغالی تحت حاکمیت خود است.

در حالیکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاریخ اول ژوئیه (۱۱ تیر) را برای آغاز طرح الحاق کرانه باختری وعده داده بود، روز دوشنبه به اعضای حزب لیکود گفت که این طرح در تاریخ مقرر اجرا نمی‌شود.

به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی تحت فشار جامعه جهانی از طرح الحاق عقب نشینی کرده است زیرا سازمان ملل و اتحادیه اروپا به شدت این اقدام را مورد انتقاد قرار داده و حتی تهدید به تنبیه و تحریم اسرائیل کرده اند.