به گزارش افکارنیوز،

یک متخصص بهداشت از ایالت فلوریدای آمریکا در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرد این ایالت با سرعتی غیرقابل باور در مسیر نادرست مدیریت کرونا قدم برداشته است.

اخبار بین الملل-او تاکید کرد شهروندان هم مقررات را رعایت نمی‌کنند و این عاملی مهم در افزایش تعداد مبتلایان است. وی افزود: «درحال حاضر در بدترین و غم‌انگیزترین زمان ممکن از نظر شیوع کرونا به سر می‌بریم که البته از رفتار خودمان نشأت می‌گیرد.»

ایالت کالیفرنیا تنها در روز چهارشنبه بیش از ده هزار مبتلای جدید به ویروس کرونا را گزارش کرده و در کل تاکنون بیش از ۱۷۵ هزار مورد ابتلا در این منطقه اعلام شده است.

این در حالی است که فرماندار این ایالت گفته در بازگشایی‌های دوباره که به تازگی و پس از محدودیت‌های کرونایی صورت گرفته تجدید نظر نخواهد کرد و این روند ادامه‌دار خواهد بود. او همچنین مدعی شده مدیریت این ویروس را به خوبی انجام خواهد داد.

«ران دسنتیس» فرماندار ایالت فلوریدای آمریکا، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «ما از تصمیم خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم و وقفه‌ای در بازگشایی مجدد پس از برداشتن محدودیت‌ها نخواهیم داشت. از نظر من از سرگیری فعالیت‌ها به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا منجر نمی‌شود.»