به گزارش افکارنیوز،

شبکه تلویزیونی راشاتودی در برنامه خود به تحلیل اتهام تازه آمریکا علیه روسیه پرداخت و آن را ادامه اتهامات اثبات نشده‌ای خواند که آمریکا علیه کشور‌های مختلف مطرح می‌کند و بر اساس آن زمینه جنگ‌های گسترده‌ای را در سراسر جهان فراهم می‌کند.

اخبار بین الملل-مجری این شبکه تلویزیونی گفت: مقامات اطلاعاتی آمریکا، روسیه را متهم کرده‌اند که مخفیانه به شبه نظامیان وابسته به طالبان در افغانستان در ازای کشتن سربازان اشغالگر آمریکایی در منطقه پول داده است. این اتهام را اولین بار نیویورک تایمز مطرح کرد. اما از آنجائیکه رسانه‌های جریان اصلی نتوانسته‌اند شواهدی برای ادعا‌ها در خصوص سلاح‌های کشتار جمعی در عراق، نسل کشی در لیبی، خلیج تونکین و موارد دیگر ارائه کنند، بسیاری اعتبار تازه‌ترین اتهام جامعه اطلاعاتی را سوال برانگیز می‌خوانند؛ به ویژه که این اتهام با وعده هفته گذشته دولت ترامپ برای خارج کردن سربازان آمریکایی از افغانستان همزمان شده است. البته این اتهام جدی است و قطعا باید بررسی شود و پذیرفتن آن‌ها بدون مدرک، کاملا اشتباه است.

دولت آمریکا آشکارا دروغ می‌گوید

«جسی ونتورا» Jesse Ventura مفسر سیاسی آمریکایی در این باره تاکید کرد: قطعا همینطور است. من موضوعات زیادی را مرور کرده ام و من شاهد این بوده ام که دولت من و جامعه اطلاعاتی کشور من آشکارا دروغ می‌گویند. شما چند لحظه پیش اشاره کردید. من به یاد دارم زمانی که رسانه‌های جریان اصلی، مرتب مطالبی درباره سلاح‌های کشتار جمعی در عراق را به خورد ما می‌دادند. آن‌ها از تاکتیک تکرار استفاده می‌کردند؛ اینکه با تکرار زیاد یک موضوع آن را تبدیل به یک واقعیت می‌کنید در حالیکه ما الان اطمینان داریم که این اتهامات واقعیت نداشتند. بعد آن‌ها درباره اینکه این اطلاعات را به انگلیسی‌ها هم منتقل کردند، صحبت کردند. این همان کاری بود که درباره تسلیحات کشتار جمعی عراق هم انجام دادند. این اقدام برای نخست وزیری تونی بلر وقتی آن‌ها فهمیدند که همه این‌ها جعلی بود، گران تمام شد؛ بنابراین این حرف‌ها باید قبل از اینکه ما هر گونه واکنشی نشان دهیم، بررسی شوند.

وی افزود: ما باید از خودمان بپرسیم چرا؟ چرا باید روسیه دست به چنین کاری بزند وقتی زمان خروج نیرو‌ها فرا رسیده است. این کار چه سودی برای روسیه دارد که وارد چنین بازی در جامعه بین المللی شود؟ آیا فقط برای سرگرمی؟ من اینطور فکر نمی‌کنم. آن‌ها کاری را برای سرگرمی انجام نمی‌دهند؛ بنابراین من در برابر زمان مطرح شدن این موضوع علامت سوال می‌گذارم و همچنین به روشی که می‌خواهیم به آن جواب دهیم فکر می‌کنم. زیرا در این لحظه آن‌ها این موضوع را یک واقعیت محض در نظر گرفته اند.

آمریکا با دروغ وارد جنگ‌های زیادی شده است

این تحلیلگر تاکید کرد آن‌ها بار‌ها دروغ گفته اند و بر اساس آن وارد جنگ‌های بزرگی شده اند. روندی که از زمان جنگی که من در آن شرکت داشتم وجود داشته است، جنگ خلیج تونکین، جنگ ویتنام. ما در این جنگ‌های گسترده وارده شده ایم و به خاطر داشته باشید که مجموعه شرکت‌های نظامی پول زیادی از آن‌ها به جیب زدند؛ و اگر قرار باشد از افغانستان هم پول به جیب بزنند، هر کاری می‌کنند تا اسلحه‌ها شلیک کنند و جنگ شروع شود.

وی گفت توصیه‌ای که من به دونالد ترامپ می‌کنم این است که [سربازان] ما را از آنجا بیرون بیاورد. ما بر اساس آنچه گفته می‌شود به آنجا رفتیم تا اسامه بن لادن را بگیریم. آن‌ها به ما گفتند ما او را کشتیم. پس من این سوال را می‌پرسم چرا ما هنوز آنجا هستیم؟ هدف چیست؟ 

روزنامه نیویورک تایمز اخیرا به نقل از منابع خبری که خواسته بودند نامشان فاش نشود، ادعا کرد که دستگاه اطلاعات نظامی روسیه (GRU) به طور مخفیانه به شبه‌نظامیان نزدیک به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی یا سربازان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان پیشنهاد پول کرده است.