به گزارش افکارنیوز،

شهروندان در واشنگتن آمریکا در اعتراض به طرح الحاق بخش فلسطینی‌نشین کرانه باختری رود اردن به اراضی اشغالی صهیونیست‌ها در مقابل خانه ایوانکا ترامپ ، دختر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد او، تجمع کردند.

اخبار بین الملل-دلیل اعتراض آن‌ها در این مکان نقش بارز و پررنگ کوشنر به عنوان مشاور ارشد ترامپ و فردی یهودی در مذاکرات با رژیم صهیونیستی در طرح موسوم به «معامله قرن» و الحاق کرانه باختری بوده است.

اعتراضات به الحاق کرانه باختری مقابل خانه ایوانکا ترامپ /////////

این درحالی است که دونالد ترامپ تاکنون واکنشی به طرح الحاق نشان نداده و بار‌ها از سوی مقامات صهیونیست به این مسئله نیز اشاره شده است.

معترضان که بیتر عضو جنبش اکتیویستیِ «اکنون نه» و مخالف با طرح الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی هستند در حالی که ماسک بر صورت داشتند مقابل خانه عیانیِ ایوانکا و کوشنر در حالی که گفته می‌شود آن‌ها در آنجا حضور نداشتند، حاضر شدند.

یکی از این معترضان به خبرنگاران گفت: «به خانه کوشنر رفتیم تا او را از خواب بیدار کنیم و مخالفتمان با طرح الحاق را به گوش او برسانیم.»

گفته می‌شود ایوانکا، کوشنر و فرزندانشان برای جشن روز استقلال آمریکا به منطقه‌ای دیگر رفته و در خانه نبودند.

معترضان با اشاره به رفتار کوشنر در مقابل خود با رنگ نارنجی و مشکی روی برگه نوشته بودند: «کوشنر آپارتاید را دوباره زنده کرد»، «به چک سفید امضا پایان دهید» و «یهودیان آمریکا خواهان پایان دادن به کمک‌های الحاق هستند».

اعتراضات به الحاق کرانه باختری مقابل خانه ایوانکا ترامپ /////////

یکی از معترضان نیز به خبرنگاران گفت: «می‌دانستید آمریکا سالی ۳.۸ میلیارد دلار به اسرائیل کمک می‌کند؟ وقت آن است که پول‌هایمان را برای خودمان نگه داریم. زمان آن رسیده تا این دلار‌ها را برای کاهش زورگویی و اشغال خرج کنیم نه برای تقویت آن.»