به گزارش افکارنیوز،

علی‌رغم اینکه اکثریت مجلس سنای آمریکا در اختیار جمهوری‌خواهان حامی رژیم صهیونیستی است اما «کریس و‌ن‌هولن» سناتور دموکرات طرحی را برای مقابله با اشغال اراضی خصوصی فلسطینیان در کرانه باختری ارائه کرد.

اخبار بین الملل-طرح ارائه شده توسط ون‌هولن در صورتی که مورد تایید سنا قرار بگیر، مانع مصرف شدن کمک‌های مالی آمریکا به رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح اشغال کرانه باختری می‌شود.

این طرح که در واقع متممی برای لایحه بودجه نظامی سال ۲۰۲۱ آمریکا در مجلس سنا است، می‌گوید کمک‌های مالی واشنگتن به تل‌آویو نمی‌تواند برای «استقرار یا حمایت از استقرار امکانات نظامی، خدمات یا آموزش‌های آمریکا در مناطقی از کرانه باختری که به صورت یکجانبه بعد از یکم جولای ۲۰۲۰ اشغال شده، یا برای تسهیل اشغال یکجانبه این مناطق استفاده کند».

کابینه تل‌آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. 

روز گذشته نیز وزرای خارجه فرانسه، آلمان، مصر و اردن در بیانیه‌ای مشترک ضمن موضع‌گیری علیه طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال سی درصد کرانه باختری، درباره پیامدهای آن هشدار دادند.