به گزارش افکارنیوز،

سفارت آمریکا در بیروت، امروز (چهارشنبه)، در بیانیه‌ای جزئیات سفر «کنت مک‌کنزی» فرمانده سازمان تروریستی آمریکایی « سنتکام » به لبنان را شرح داد.

اخبار بین الملل- به گزارش پایگاه خبری «لبنان۲۴»، سفارت آمریکا در بیانیه یادشده اعلام کرد که کنت مک‌کنزی در سفری یک روزه به لبنان با «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در کاخ «بعبدا» دیدار کرد.

طبق این بیانیه، دو طرف بر «اهمیت حفظ امنیت و ثبات لبنان و حاکمیت این کشور و همچنین شراکت قوی آمریکا و ارتش لبنان» تأکید کردند.

در این بیانیه همچنین اشاره شده است که برخی مسئولان و افسران منطقه مرکزی خاورمیانه به اضافه «دورتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت و «رابرت ماین» وابسته نظامی آمریکا، مک کنزی را در این سفر همراهی کردند.

به گزارش لبنان ۲۴، مک کنزی در این سفر با برخی از سیاستمداران و نظامیان لبنانی از جمله نمایندگانی از وزارت دفاع و ارتش لبنان دیدار داشت.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که فرمانده سازمان تروریستی سنتکام در سفارت آمریکا در بیروت  با برخی افراد دیدار داشته است.

 این دیدار در حالی صورت گرفت که به گفته منابع لبنانی، شماری از مردم لبنان در اعتراض به ورود مک کنزی به این کشور و دخالت‌های آمریکا در امور لبنان تجمع اعتراضی به راه انداختند.