به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خواستار استرداد یک جاسوس سابق سازمان اطلاعات خارجی انگلیس (MI6) شد.

اخبار بین الملل-ترامپ در پیامی توئیتری نوشت: «این مرد باید مسترد شده، محاکمه شود و به زندان انداخته شود. یک دروغگوی بیمار که از هیلاری [کلینتون] کلاهبردار و کنوانسیون ملی دموکرات‌ها پول گرفته است».

«کریستوفر استیل» مأمور سابق MI6 که هم اکنون مدیر مؤسسه اطلاعاتی «اوبریس» است، در سال ۲۰۱۶ پرونده‌ای را منتشر کرد که مدعی تأثیرگذاری روسیه بر پیروزی ترامپ در انتخابات بود.

این پرونده شامل ادعاهایی درخصوص تبانی کارزار انتخابات ریاست جمهوری ترامپ و مسکو بود که از سوی هر دو طرف مورد تکذیب قرار گرفت.

این ادعا در آمریکا با واکنش شدیدی همراه شد و «رابرت مولر» به عنوان بازرس ویژه تحقیق در مورد صحت این ادعا برگزیده شد اما پس از ماه‌ها تلاش نتوانست شواهد محکمی برای آن پیدا کند.

اکنون با نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، ترامپ در تلاش است این ادعای جنجالی را از کارنامه خود پاک کند.

ترامپ در اقدامی کم سابقه، برای «راجز استون» مشاور انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ را که به‌خاطر ادای شهادت دروغ در کنگره به ۴۰ ماه حبس محکوم شده بود، حکم عفو صادر کرد.

رابرت مولر در واکنش به این اقدام ترامپ در یادداشتی در روزنامه «واشنگتن پست» نوشت: «تحقیقات در خصوص روسیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود. استون تحت تعقیب قرار گرفت و محکوم شد زیرا مرتکب جرایم فدرال شده بود».

وی تاکید کرد: «او همچنان یک مجرم محکوم باقی می‌ماند و درستش هم همین است و تحقیقات در خصوص رفتار استون با بالاترین درجه صداقت انجام شد».