به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع آمریکا گزینه‌هایی را به کاخ سفید برای کاهش حضور نیروهای آمریکایی در کره‌جنوبی ارائه داده است.

اخبار بین الملل-این تصمیم پنتاگون در پی بی حاصل ماندن مذاکرات واشنگتن و سئول درباره هزینه حضور نظامیان آمریکایی در کره‌جنوبی صورت می‌گیرد. این در حالی است که آمریکا در حال خارج کردن بخشی از نیروهای نظامی خود از آلمان است.

بر اساس اعلام مقامات آمریکایی، پنتاگون چند گزینه را به کاخ سفید برای کاهش حضور نیروهای آمریکایی در کره‌جنوبی ارائه داده است. این تصمیم پس از آن اتخاذ میشود که دو کشور همچنان درباره خواسته «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای افزایش پرداختی کره‌جنوبی به دلیل حضور نیروهای آمریکایی در این کشور اختلاف دارند.

بر اساس اعلام یک مقام آمریکایی، ستاد مشترک وزارت دفاع آمریکا ساختار نیروهای آمریکایی در کره‌جنوبی را به عنوان بخشی از ارزیابی مجدد چگونگی بازاستقرار و کاهش حضور نیروهای آمریکایی در جهان بازبینی کرده است.

آمریکا حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی در کره‌جنوبی مستقر کرده و مدعی است که این نظامیان با هدف ایجاد بازدارندگی در مقابل پیونگ‌یانگ و ارسال پیام به چین درباره نفوذ و توانایی آمریکا در آسیاست.

ترامپ معتقد است کره‌جنوبی ثروتمند که اقتصادش از استرالیا نیز بزرگتر است از مزایای حضور نظامی آمریکا در کشور خود بهره می‌برد و واشنگتن به یک شریک فرا اقیانوسیه‌ای با درخواست‌های غیر منطقی از سوی کره‌جنوبی تبدیل شده است.

 مردم کره جنوبی بارها در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی که باعث ایجاد مشکلات زیادی در این کشور شده‌اند، تظاهرات کرده و خواستار خروج ارتش آمریکا از این کشور هستند.