به گزارش افکارنیوز،

توییتر روز گذشته یکی دیگر از پیام‌های دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا ، را به دلیل نقض قانون کپی رایت حذف کرد.

اخبار بین الملل-این ویدئو که با هدف تبلیغ انتخاباتی در صفحه توییتر ترامپ منتشر شده بود با شکایت تولیدکننده آن و با اطلاع رئیس‌جمهور آمریکا حذف شد. گروه تولیدکننده این ویدئو از ترامپ به دلیل کسب نکردن اجازه برای انتشار آن شکایت کرده بود.

شرکت توییتر پس از حذف این ویدئو پیامی با این مظنون منتشر کرد: در پاسخ به گزارش صاحب امتیاز مبنی بر نسخه برداری غیرمجاز، این توییت غیرفعال شده است.

پیش از ترامپ، دن اسکاوینو، مدیر رسانه‌های اجتماعی کاخ سفید این ویدئو را در حساب توییتری خود منتشر کرده بود که ترامپ آن را بازنشر کرد.

نماینده شرکت توییتر در بیانیه‌ای در واکنش به این اقدام نوشت «ما به شکایت معتبر در خصوص کپی رایت که از سوی مالک اثر و نمایندگان آن ارسال شده بود پاسخ دادیم.»

کاخ سفید به درخواست رویترز برای واکنش به این اقدام توییتر پاسخی نداده است.

از ماه مه شرکت توییتر با رئیس‌جمهور آمریکا بر سر پست‌هایی که منتشر می‌کند دچار تنش شده است. از آن زمان تاکنون بار‌ها و بار‌ها توییت‌های ترامپ را به دلایل مختلف از جمله نقض قانون کپی رایت و یا محتوای غیرقانونی و یا خلاف سیاست این شبکه اجتماعی حذف کرده است.

در ۳۰ ژوئن نیز این شبکه اجتماعی تصویری را که ترامپ توییت کرده بود به دلیل شکایت مجله نیویورک تایمز حذف کرد. توییتر همچنین در اواخر ماه مه یک توییت از رئیس‌جمهور آمریکا را برچسب اخطار زد و اعلام کرد ترامپ قوانین توییتر را در زمینه خشونت زیر پا گذاشته است.