به گزارش افکارنیوز،

افزایش قابل توجه تعداد مبتلایان جدید به کرونا در استرالیا سبب شده است مقامات این کشور زدن ماسک را در ایالت ویکتوریا، دومین ایالت پرجمعیت این کشور، اجباری اعلام کنند.

اخبار بین الملل-ملبورن یکی از شهر‌های پرجمعیت و مرکز ایالت ویکتوریا است که روز گذشته بیشترین تعداد مبتلایان جدید به کرونا را ثبت کرد. دانیل اندروز، فرماندار ویکتوریا، در این خصوص گفت «اهالی ملبورن که از پوشش صورت استفاده نکنند ۲۰۰ دلار استرالیا (۱۴۰ دلار آمریکا) جریمه خواهند شد.» او در ادامه اضافه کرد «قصد داریم در ویکتوریا و به احتمال خیلی زیاد در بخش‌های دیگر کشور برای مدت طولانی زدن ماسک را اجباری کنیم.» این فرماندار در ادامه گفت «هنوز هیچ واکسنی برای این بیماری یافت نشده است و ماسک چیز ساده‌ای است که باید زدن آن به عادت ما در زندگی تبدیل شود.»

در ایالت ویکتوریا روز گذشته ۳۶۳ مبتلای جدید شناسایی شد که این رقم از شمار مبتلایان روز گذشته آن (۲۱۷ مورد) بیشتر است و روند افزایشی شیوع ویروس را در این ایالت نشان می‌دهد.

تاکنون در استرالیا بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند، اما آمار‌ها نشان می‌دهد میزان شیوع این ویروس در ایالت ویکتوریا بسیار بیشتر از سایر نقاط این کشور است و سرعت شیوع نیز در حال افزایش است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت بر اثر شیوع کرونا در جهان تاکنون ۱۴ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۶۵ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۶۰۴ هزار و ۹۱۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۸ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۱۹۴ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا، برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، شیلی، اسپانیا و انگلیس در رده‌های اول تا دهم کشور‌های آلوده به ویروس کرونا هستند.

پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۳ میلیون و ۸۳۳ هزار و ۲۷۱ مورد و مجموع قربانیان آن را در این کشور، ۱۴۲ هزار و ۸۷۷ نفر گزارش کرده است.