به گزارش افکارنیوز،

بر اساس یادداشتی که در وزارت امنیت میهن آمریکا تهیه شده و به رویت نشریه نیویورک تایمز رسیده است ماموران فدرالی که در میان اعتراضات گسترده مردمی به پورتلند اعزام شده‌اند هیچ گونه آموزش لازم برای برخورد با شورش‌ها و کنترل جمعیت را ندیده‌اند.

اخبار بین الملل-این یادداشت که برای چاد ولف، وزیر امنیت ملی در روز پنج‌شنبه (درست در روز سفر او به پورتلند) تهیه شده بود حاکی از آن است که ماموران فدرال برای حفاظت از ساختمان‌های فدرال ذکر شده در این لیست اعزام شده‌اند.

علاوه بر این در این یادداشت آمده است اجرای قانون فدرال باید در سایر شهر‌های آمریکا که دچار ناآرامی هستند نیز عملی شود و نیرو‌ها به آن شهر‌ها نیز اعزام شوند. به نوشته نیویورک تایمز، در ادامه این یادداشت پیشنهاد می‌شود که اگر «این نوع پاسخ‌ها و واکنش‌ها به روندی عادی تبدیل شود باید آموزش‌های تخصصی لازم به نیرو‌ها داده شود و همچنین تجهیزات استاندارد در اختیار آژانس‌های پاسخ‌دهنده قرار گیرد.»

از زمان به قتل رسیدن جورج فلوید، سیاه پوست بی‌گناه آمریکایی، به دست پلیس این کشور در اواخر ماه مه در ایالت مینیاپولیس تظاهرات‌های اعتراضی در سراسر آمریکا به راه افتاده و درگیری میان مردم و نیرو‌های پلیس افزایش چشمگیری داشته است. مرکز این اعتراضات پورتلند در ایالت اورگن است که در برخی از مواقع منجر به خسارت به اموال فدرال نیز شده است. از این رو وزیر امنیت میهن آمریکا نیرو‌های فدرال را به این ایالت اعزام کرده است تا مانع خسارت دیدن اموال فدرالی شود. او روز پنجشنبه در بیانیه‌ای معترضان را به «دسته خشونت‌بار» تشبیه کرد.

دونالد ترامپ در ماه ژوئن یک دستورالعمل اجرایی را به منظور محافظت از بنا‌های فدرال در سراسر این کشور امضا کرد.