به گزارش افکارنیوز،

در حالی که تظاهرات ضدنژادپرستی در سرتاسر جهان همچنان ادامه دارند، روز گذشته (شنبه) نیز هزاران نفر از مردم فرانسه در خیابان‌‌های شهر ول دوآز در نزدیکی‌های پاریس تجمع کردند تا چهارمین سالگرد مرگ یک سیاهپوست فرانسوی مالی‌تبار را گرامی بدارند. 

اخبار بین الملل-این سیاه‌پوست ۲۴ ساله که «آداما تراوره» نام داشته، پس از دستگیری در ژوئیه سال ۲۰۱۶، مأموران پلیس وی را به زمین کوبیدند و وی پس از مدتی در پاسگاه پلیس جان خود را از دست داد. 

در این تظاهرات، معترضان شعار «عدالت هیچ، صلح هیچ» را سر دادند و بنر‌هایی را با عکس این سیاهپوست در کنار جورج فلوید در دست داشتند. 

همچنین تظاهرات ضدنژادپرستی روز گذشته در پایتخت آلمان، شهر برلین نیز شکل گرفتد. در این تظاهرات بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از مردم برلین در مرکز این شهر تجمع کردند تا خشونت پلیس را محکوم کنند. 

بعد از به قتل رسیدن «جورج فلوید» به دست یک مأمور سفیدپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا، جنبش‌های اعتراضی علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در سرتاسر جهان شکل گرفتند.   

بسیاری از شهرهای آمریکا نیز از ۲۵ ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه جورج فلوید صحنه اعتراض بوده‌اند. 

هفته گذشته، شهر «پورتلند» در ایالت «اورگن» شاهد ناآرامی‌هایی بود. رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که این شهر روز پنجشنبه برای پنجاهمین روز متوالی صحنه تظاهرات به نژادپرستی و خشونت پلیس بوده است.


تظاهرات صد‌ها نفری مردم پاریس


تجمع هزاران نفر از مردم فرانسه در شهر ول دوآز


تجمع مردم برلین در مرکز این شهر - تظاهرات کنندگان ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه سکوت کردند. این دقایق، مدت زمانی بودند که مأمور پلیس سفیدپوست زانوی خود را روی گردن جورج فلوید گذاشت و موجب مرگ وی شد.


تجمع 30 هزار نفری مردم در مونیخ آلمان


یکی از بزرگترین تظاهرات در پایتخت آمریکا شکل گرفت که هزاران نفر در مقابل کاخ سفید برای اعتراضات ضدنژادپرستی در مقابل کاخ سفید تجمع کردند


تظاهرات در نیویورک آمریکا


اعتراضات در منچستر انگلیس


تظاهرات در بازل سوئیس - حدود پنج هزار نفر در این شهر تجمع کردند


اعتراضات در شهر ادلاید استرالیا