به گزارش افکارنیوز،

کمیته قضایی انتخابات سوریه روند برگزاری انتخابات پارلمانی امروز این کشور را سالم و خوب توصیف کرد.

اخبار بین الملل- بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، «مخلص قیسیه» عضو کمیته عالی قضایی انتخابات سوریه تاکید کرد که روند رای‌گیری برای انتخابات سومین دور پارلمان سوریه با سلامت و سهولت  و بدون هیچ وقفه‌ای در حال برگزاری است و با استقبال خوب شهروندان روبه‌رو شده است.

وی درجمع خبرنگاران تاکید کرد: «این کمیته از صبح امروز هیچ گونه تخلف یا مشکل قانونی در روند انتخابات دریافت نکرده است و همچنان در ارتباط و پیگیری مستمر با کمیته‌های قضایی فرعی ناظر بر مراکز انتخاباتی در استان‌ها است».

این مسئول سوری با اشاره به اینکه رای‌گیری تا هفت بعد از ظهر امروز ادامه دارد، گفت: «کمیته عالی قضایی انتخابات اجازه دارد تا حداکثر پنج ساعت بیشتر هم، زمان رای‌گیری را با توجه به شرایط هر حوزه و درخواست کمیته‌های فرعی و مراکز انتخاباتی در همه استان‌ها تمدید کند».

عضو کمیته قضایی انتخابات سوریه گفت: «با پایان شمارش نهایی آرا در همه استان‌ها این کمیته نتایج را اعلام خواهد کرد، زیرا قانون انتخابات مدت زمان مشخصی را برای اعلام نتایج تعیین نکرده است».

انتخابات پارلمانی سوریه (مجلس الشعب) از هفت صبح امروز (به وقت محلی) در ۱۵ حوزه انتخاباتی این کشور آغاز شد و مردم سوریه با شرکت در این انتخابات، از میان هزار و ۶۵۶ نامزد انتخاباتی از جمله ۲۰۰ نامزد زن، ۲۵۰ نماینده را برای حضور در پارلمان کشورشان انتخاب خواهند کرد.