به گزارش افکارنیوز،

موشه یعلون با انتقاد از عملکرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ، اعلام کرد او اسرائیل را مانند رئیس یک باند خلافکار اداره می‌کند.

اخبار بین الملل- وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در مصاحبه‌ای تاکید کرد: ما درگیر یک بحران رهبری بسیار خطرناک هستیم. بحرانی که بی‌اعتمادی عمومی نسبت به سران اسرائیل به آن بیشتر دامن زده است.

یعلون خواستار جایگزینی هر چه سریع‌تر کابینه فعلی رژیم صهیونیستی شد. این مقام سابق صهیونیست با تاکید بر ناکارآمدی نتانیاهو در مدیریت بحران کرونا در اراضی اشغالی، خواهان استعفای او از مقام نخست وزیری شد.

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی همچنین نتانیاهو را مسبب بن‌بست سیاسی درازمدت در سرزمین‌های اشغالی دانست و گفت اقدامات او سه دور انتخابات پیاپی را رقم زد، که دست‌کم ۱۰ میلیارد شکل هزینه روی دست اسرائیل گذاشت. یعلون با اشاره به تشدید اعتراضات عمومی علیه نتانیاهو، گفت در صورتی که کار به انتخابات چهارم بکشد او شانسی برای پیروزی نخواهد داشت. نتانیاهو عامل بحران اقتصادی بی‌سابقه و هرج و مرج فعلی است.

افزایش انتقادات از نتانیاهو در حالی صورت می‌گیرد که اوضاع در کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی نیز تعریف چندانی ندارد. جبهه‌گیری‌های اخیر نتانیاهو و بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، خبر از بازگشت بحران سیاسی به اراضی اشغالی می‌دهد. ناکامی فاجعه‌بار رژیم صهیونیستی در مهار ویروس کرونا و به تبع آن بالا گرفتن اعتراضات مردمی علیه نخست وزیر این رژیم، تشدید اختلافات در کابینه ائتلافی را موجب شده است.

نتانیاهو علاوه بر تشدید اختلاف با هم‌پیمان خود در دفتر نخست وزیری، با انتقادات عمومی نیز دست به گریبان است. گفتنی است هزاران اسرائیلی سه‌شنبه شب با شرکت در تظاهرات علیه نتانیاهو که به فساد متهم است، خواستار کناره‌گیری او شدند. تظاهرات‌کنندگان در برابر منزل نخست وزیر پرچم‌های سیاه را برافراشتند و خواستار کناره‌گیری او از قدرت شدند. تظاهرات‌کنندگان سیاست‌های نتانیاهو در مواجه با کرونا را ناکارآمد توصیف کردند.