به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیروز یکشنبه بار دیگر شیوع ویروس کرونا در این کشور را کم اهمیت دانست و گفت آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه بیماری‌های عفونی آمریکا «کمی بی مورد ایجاد وحشت می‌کند».

اخبار بین الملل-او با این حال، منکر این موضوع شد که کاخ سفید در بحبوحه شیوع کرونا در تعدادی از ایالت‌های آمریکا علیه فائوچی اقدام می‌کند.

ترامپ در برنامه یکشنبه فاکس نیوز، به کریس والاس، مجری این برنامه درباره اظهارات دانیل اسکاوینو، معاون رئیس ستاد ارتباطات کاخ سفید مبنی بر هشدار‌های بی اندازه و افشاگری فائوچی توضیح داد و گفت: خب من نمی‌دانم آیا او موضوعی را افشا کرده است، اما او کمی بی مورد [درباره کرونا] ایجاد وحشت می‌کند.

ترامپ اظهار داشت با فائوچی رابطه خوبی دارد، ولی او درباره این بحران دچار اشتباه شده است. چرا که او در ابتدا توصیه نمی‌کرد مردم ماسک بپوشند.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به اینکه روابط خوبی با فائوچی دارد، گفت: دکتر فائوچی در ابتدا می‌گفت این خواهد گذشت، نگران نباشید. او اشتباه کرد. دکتر فائوچی گفت چین را تحریم نکنید و من هم تحریم نکردم، اما او پذیرفت که حق با من بود.

پیش از این دکتر فائوچی نسبت به حملات لفظی کاخ سفید درباره اشتباهاتش انتقاد کرده بود.

دولت ترامپ و مشاوران او در تلاش هستند دیدگاه‌های دکتر آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه بیماری‌های عفونی آمریکا درباره جدی بودن بحران همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا را اشتباه جلوه دهند و در همین راستا حملات لفظی علیه دکتر فائوچی را شدت بخشیده اند.

نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که بسیاری از مردم آمریکا اظهارات و راهکار‌های فائوچی در مورد کرونا را بیش از ترامپ می‌پذیرند.

ویروس کرونا در حال حاضر، نزدیک به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار آمریکایی را مبتلا کرده و جان بیش از ۱۴۳ هزار تن را در این کشور گرفته است.