به گزارش افکارنیوز،

فرمانده اتاق عملیات سرت و الجفره تحت امر دولت وفاق ملی لیبی بار دیگر بر آمادگی کامل طرابلس برای خارج کردن این دو شهر از سیطره ارتش تحت امر خلیفه حفتر خبر داد.

اخبار بین الملل-فرمانده ارشد نیروهای تحت امر دولت وفاق ملی لیبی تاکید کرد: «ما به دنبال جنگ نیستیم، اما ممکن است که جنگ به ما تحمیل شود و در آن صورت با قدرت مقابله خواهیم کرد». وی تاکید کرد که نیروی نظامی دولت وفاق در حالت آماده‌باش قرار دارند.

وی همچنین به اظهارات رئیس جمهور مصر در خصوص لیبی اشاره و تاکید کرد: «صحبت‌های عبدالفتاح السیسی و وزیر خارجه او حاکی از مداخله در امور داخلی لیبی است و ما هرگز اجازه چنین کاری را نمی‌دهیم». فرمانده دولت وفاق ملی لیبی همچنین از اظهارات شورای دفاع ملی مصر در مورد لزوم انجام مذاکرات سیاسی در لیبی استقبال کرد. پیش از این عبدالفتاح السیسی مدعی شده بود که ارتش مصر در صورت نیاز در درگیری‌های نظامی در لیبی دخالت خواهد کرد. 

در پی سقوط معمر القذافی در لیبی، این کشور ده سالی است که روی آرامش به خود ندیده و درگیر جنگ قدرت است. دولت وفاق ملی مورد پذیرش سازمان ملل است، از سویی دیگر خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش لیبی طی حملات مکرر به طرابلس قصد دارد تا السراج را از قدرت کنار زده و خود زمام امور لیبی را در دست بگیرد.