به گزارش افکارنیوز،

پایگاه روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در خبری اختصاصی مدعی حمله سایبری هکر‌های مرتبط با دولت چین به یک شرکت دارویی آمریکا شد.

اخبار بین الملل- نیویورک تایمز نوشت: یکی از مقامات امنیت ملی آمریکا که فعالیت‌های سایبری چین را دنبال می‌کند اعلام کرده که اوایل سال جاری هکر‌های مرتبط با دولت چین شرکت دارویی «مدرنا» به عنوان شرکت پیشگام آمریکایی در زمینه تحقیقات درباره واکسن ویروس کرونا را هدف حمله سایبری قرار داده‌اند.

طی هفته‌های اخیر آمریکا اتهام‌زنی به چین را افزایش داده و این کشور را متهم به انجام حملات سایبری و سرقت اطلاعات شرکت‌های آمریکایی می‌کند.

از چند سال پیش روابط چین و آمریکا بر سر مسائل اقتصادی و موضوع تعرفه‌ها پرتنش شده بود که این موضوع در پی شیوع ویروس کرونا ابعاد گسترده‌تری نیز یافته و مقامات آمریکا اتهامات بی‌اساس بسیاری را علیه چین مطرح کرده‌اند.

بررسی قانون امنیت ملی از سوی چین، چندی است که موجب به راه افتادن برخی اعتراضات در هنگ‌کنگ شده است و همین مسئله سبب شده تا دستاویزی را برای مداخلات خارجی فراهم کند.کشور‌های غربی از جمله آمریکا مدعی هستند لایحه امنیتی هنگ‌کنگ اصل «یک کشور، دو سیستم» را نادیده می‌گیرد. وزرای خارجه گروه جی-۷ اخیرا ضمن انتشار بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از پکن خواستند درباره لایحه امنیتی هنگ‌کنگ تجدید نظر کند.

تنش اخیر بین آمریکا و چین پس از آن به مرحله تازه‌ای رسیده که واشنگتن کنسولگری چین در هیوستون را تعطیل کرد و به دیپلمات‌های چینی حاضر در آن تنها ۳ روز مهلت داد تا این مرکز را ترک کنند. پکن هم در اقدامی تلافی‌جویانه دستور توقف فعالیت کنسولگری آمریکا در چنگدو را داد.

پس از شیوع ویروس کرونا این تنش‌ها ابعاد تازه‌ای به خود گرفته و به دلیل اتهام‌زنی واشنگتن علیه پکن بر سر شیوع این بیماری هر روز تشدید می‌شود.

بسیاری از اطرافیان ترامپ و خود او بار‌ها چین را به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹ مقصر دانسته و اتهامات بسیاری بر این کشور وارد کرده‌اند.