به گزارش افکارنیوز،

شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل عصائب اهل حق طی سخنانی به اقدام امارات در عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و آن را ذلت‌آور توصیف کرد.

اخبار بین الملل- وی تاکید کرد: اقدام ذلیلانه حاکمیت غیر عربی امارات ادامه زنجیره خیانت به فلسطین است. رژیم آل سعود در راس اقدامات خیانت‌کارانه علیه فلسطین قرار دارد.

دبیر کل عصائب اهل حق در خصوص نقش مخرب عربستان در حمایت از رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: «آل سعود در حال تلاش است تا رویه عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها در منطقه را گسترش دهد».

وی خاطرنشان کرد: «محور مقاومت هرگونه تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند». الخزعلی افزود: «ما به تمام مردم آزاده جهان اطمینان می‌دهیم عراق و مردم آن همانند صخره‌ای محکم در برابر روند عادی سازی خواهند ایستاد و این تلاش‌ها را ناکام خواهیم گذاشت».

در پی تلاش‌های بی‌وقفه دونالد ترامپ برای تسهیل روند عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، روز پنج‌شنبه به طور رسمی مشخص شد تل آویو و ابوظبی طی توافق‌نامه‌ای بر سر عادی سازی کامل روابط دیپلماتیک به توافق رسیدند. ایجاد سفارتخانه از جمله مهمترین بندهای توافق مذکور است.