به گزارش افکارنیوز،

«حسن کعیبه» سخنگوی عرب‌زبان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گویی ابراز امیدواری کرد که کشور عراق نیز همانند امارات تن به سازش با این رژیم بدهد.

اخبار بین الملل- او در مصاحبه با شبکه رووداو مدعی شد که توافق سازش میان اسرائیل و امارات یک نقطه تحول در منطقه غرب آسیا به شمار می‌رود.

این مقام صهیونیستی با بیان اینکه اسرائیل پیش از این سفارت مجازی خود را در عراق تشکیل داده است، جمهوری اسلامی ایران را به دخالت در امور داخلی عراق متهم کرد.

گفت‌و‌گوی این شبکه وابسته به خاندان بارزانی‌ها با این مقام صهیونیستی و تبلیغ روند سازش، در حالی است که پیش از این نیز بارها روابط تل آویو با اربیل به سطح رسانه‌ها کشیده شده بود.

رژیم صهیونیستی چند سالی است که در راستای دیپلماسی عمومی و عملیات روانی در کشورهای عربی، صفحاتی را در شبکه‌های مجازی با عنوان «سفارت مجازی» راه‌اندازی کرده است.

اسرائیل به عربی، اسرائیل با لهجه عراقی و «اسرائیل فی الخلیج» نمونه‌های از این دست تلاش‌ها در راستای دیپلماسی عمومی این رژیم است. در کنار این صفحات، «اویخای ادرعی»دیگر سخنگوی عرب‌زبان وزارت خارجه رژیم اسرائیل و شخص بنیامین نتانیاهو نیز صفحاتی در شبکه‌های مجازی به زبان عربی، دارند. علاوه بر این دهها صفحه مجازی با هدف عادی‌سازی روابط میان اعراب و صهیونیست‌ها دایر شده است.

امارات و رژیم صهیونیستی در ۲۳ مرداد طی بیانیه‌ای مشترک با آمریکا اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، تصمیم به عادی‌سازی روابط بین خود گرفته‌اند و به زودی این توافق در کاخ سفید به امضای «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل و «محمد بن زاید آل نهیان»، ولی‌عهد ابوظبی خواهد رسید.