به گزارش افکارنیوز،

 بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی  طی اظهاراتی در خلال بازدید از سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در جنوب اراضی اشغالی، خواستار توقف پرتاب بالون‌های آتش‌زا از سوی نوار غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شد.

اخبار بین المللگانتس مدعی شد که در صورت تداوم این حملات، اسرائیل واکنش نشان خواهد داد و نوار غزه را هدف قرار می‌دهد.

گانتس در ادامه تهدیدات خود علیه نوار غزه ، این را هم مدعی شد که: «سران حماس باید بدانند هنگامی که بالون‌ها در شهرک‌های اسرائیلی منفجر می‌شوند، انفجار‌ها در نوار غزه بسیار دردناک‌تر خواهد بود».

او مدعی شد: «همه ما در حال انجام وظایف خود در خصوص حفاظت از حریم هوایی اسرائیل هستیم. هرگونه راکت، بالون آتش‌زا و یا هر وسیله دیگری در نقض سیستم دفاعی خود را نمی‌پذیریم. تا زمانی که حملات ادامه داشته باشد، ما هم به آن واکنش نشان خواهیم داد».

ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره کیفیت بالای سیستم دفاعی این رژیم در حالی است که بالون‌های آتش‌زا طی هفته‌های اخیر بیش از ۲۸ نقطه از اراضی اشغالی را دچار حریق کرده‌اند. پرتاب بالون‌های آتش‌زا که سازوکار بسیار آسانی هم دارد موجب آشفتگی صهیونیست‌ها شده است.

رژیم صهیونیستی در ادامه اعمال فشار بر نوار غزه برای توقف پرتاب بالون های آتش‌زا، اعلام کرده که خودروهای ورودی به نوار غزه که مامور به واردات اقلام مورد نیاز هستند را متوقف خواهد کرد و اجازه ورود به غزه را نخواهد داد. همچنین مامورین دریایی رژیم صهیونیستی مانع از ماهی‌گیری ساکنین نوار غزه در دریای مدیترانه شده‌اند.