به گزارش افکارنیوز،

شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان در جریان دیدار با الکساندر زاسپکین سفیر روسیه در لبنان به موضع گیری درباره اوضاع سیاسی لبنان پرداخت.

اخبار بین الملل- وی از تمایل حزب الله بر مامور شدن فردی برای تشکیل کابینه و تشکیل آن که مورد حمایت گسترده گروههای سیاسی پارلمان لبنان باشد، خبر داد و بر ضرورت همدلی لبنانی ها برای نجات این کشور تاکید کرد.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت: تشکیل دولت وحدت ملی یا مشابه آن سبب تقویت توان و تحمل مسئولیت پذیری همه برای ساخت لبنان می شود. تجربه ثابت کرده است که بیشتر کسانی که ساز مخالف می زنند به این دلیل است که نماینده ای در دولت ندارند و در راستای مانع تراشی در مسیر دولت و تحریک کشورهای خارجی برای عدم کمک به لبنان و نیز به اقدامات تحریک آمیز برای شکست دولت روی می آورند و همه اینها به سبب عدم مشارکت آنهاست.

شیخ نعیم قاسم افزود: پس بهتر است که همه در صورت امکان حضور داشته باشند. باید دید طی روزهای آتی چه رخ می دهد؛ اما دولت در لبنان باید به ماموریت های بزرگی که کشور به آن نیاز دارد، روی آورد.

زاسپکین هم گفت: فضای حاکم بر این دیدار بسیار خوب بود و این نمایانگر پیشرفت در روابط میان روسیه و حزب الله طی سالیان اخیر است. این روابط بسیار مهم و مثبت است. این در هنگام مبارزه مشترک ضد تروریسم در کشور دوست تقویت شد و در نتیجه تلاشهای ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت و روسیه اوضاع در سوریه تغییر پیدا کرد و بهتر شد و اراضی آزاد شد و حاکمیت سوریه احیا شد.

وی اعلام کرد: ما این همکاری را ادامه خواهیم داد تا ماموریت غلبه بر تروریسم به طور نهایی کامل شود.