به گزارش افکارنیوز،

«کیریل دمیتری اف» رئیس صندوق سرمایه‌گذاری‌های مستقیم روسیه گفت: این کشور به قزاقستان بیش از 2 میلیون دوز واکسن ضد کرونا عرضه می‌کند.

اخبار بین الملل- بنابر سخنان وی، این توافقنامه که اخیرا بین مقامات ذیربط دو کشور به امضا رسیده است، عرضه بیش از 2 میلیون دوز واکسن روسی ضد کرونا به قزاقستان را در نظر دارد.

این مقام روسیه اضافه کرد: در آینده همراه با شرکای قزاقی خود احتمال افزایش حجم عرضه واکسن ضد کرونا به این کشور تا 5 میلیون دوز را بررسی خواهیم کرد.

شایان ذکر است که در جریان سفر اخیر هیات دولت قزاقستان به «مسکو» بین صندوق سرمایه گذاری‌های مستقیم روسیه و شرکت «اس کا فارماسیا» قزاقستان توافقنامه ای در زمینه خرید واکسن روسی ضد کرونا به امضا رسید.

بر اساس اظهارات طرف قزاقی، واکسیناسیون برای گروه‌های آسیب پذیر در قزاقستان به طور رایگان و داوطلبانه و تنها پس از انجام تمام مراحل آزمایش بالینی این واکسن امکان پذیر خواهد بود.

در تاریخ 11 آگوست واکسن روسی ضد کرونا که توسط مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی «گامالیه» روسیه در وزارت بهداشت این کشور ثبت نام شد.

در مجموع در سراسر جهان بیش از 160 واکسن مختلف در حال تولید است که بیش از 30 واکسن در مرحله آزمایشات بالینی روی انسان قرار دارند.