به گزارش افکارنیوز،

در تازه‌ترین اقدام پس از عادی سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو، امارات قانون تحریم رژیم صهیونیستی را در دست لغو دارد.

اخبار بین الملل- حاکم ابوظبی روز شنبه حکم لغو قانون تحریم رژیم صهیونیستی را به منظور تسهیل در برقراری روابط تجاری و مالی میان دو طرف را صادر کرد. رسانه‌های امارات هدف خلیفه بن زاید آل نهیان از صدور حکم لغو تحریم‌های رژیم صهیونیستی را حمایت از همکاری‌های دو جانبه عنوان کردند.

بنا به اعلام خبرگزاری داخلی امارات، این کشور در راستای پایبندی به توافق سازش با رژیم صهیونیستی، قانون تحریم این رژیم را لغو کرد.

همچنین در راستای عادی‌سازی روابط میان رژیم اشغالگر و امارات متحده عربی، نخستین پرواز مستقیم «شرکت العال» از فرودگاه «بن گوریون» در تل‌آویو به مقصد ابوظبی، پایتخت امارات، هفته آینده دو‌شنبه (دهم شهریور) انجام خواهد شد.

بر اساس توافقی که بین امارات و رژیم صهیونیستی با وساطت آمریکا حاصل شده، ابوظبی به عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس تن داد. احداث سفارتخانه و گسترش روابط امنیتی، اقتصادی و سیاسی از جمله مواردی است که در چارچوب تفاهم اخیر بر روی آن تمرکز شده است.

سران صهیونیستی و آمریکایی ابراز امیدواری کردند در پی توافق امارات، سایر کشور‌های عربی و اسلامی نیز از ابوظبی الگوبرداری کنند و در راستای عادی‌سازی رابطه با اسرائیل اقدام کنند. صهیونیست‌ها مدعی شدند بحرین، عربستان، عمان و سودان از جمله کشور‌هایی هستند که احتمالا اقدام به عادی‌سازی رابطه با تل‌آویو کنند.