به گزارش افکارنیوز،

 خبرگزاری فرانسه اعلام کرد واشنگتن روز گذشته با وتوی قطعنامه پیشنهادی اندونزی در سازمان ملل درباره سرنوشت گروه‌های تروریستی به این دلیل که بازگرداندن این تروریست‌ها به کشورشان در این قطعنامه درخواست نشده بود در حالی که ۱۴ رای مثبت اعضای شورای امنیت را دریافت کرد و تنها مخالف آن آمریکا بود، شکاف فزاینده خود با متحدان اروپایی را نشان داد.

اخبار بین الملل- یک دیپلمات ضمن ابراز تاسف از این اقدام آمریکا گفت کشور‌های غربی تاکنون درباره موضوع مبارزه با تروریسم در مراجع بین المللی توافق داشتند؛ تصمیم آمریکا برای استفاده از حق وتو خود، خیره کننده بود و به نظر می‌رسد که خشم فزاینده واشنگتن را به اروپایی‌ها نشان می‌دهد.

این دیپلمات که خواست نامش فاش نشود گفت: وتو بسیار ارزان شده و موضعی را که آمریکا برای روابط دو سوی آتلانتیک اتخاذ کرده است، بسیار آسیب‌زننده شده است.

کلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل در توجیه این اقدام مدعی شد قطعنامه اندونزی که قرار بود اقدام بین المللی علیه تروریسم را تقویت کند, بدتر از این بود که اصلا قطعنامه‌ای نباشد. بدون اشاره به نخستین گام حیاتی که بازگرداندن تروریست‌ها به کشور‌های اصلی­ آن‌ها است, این قطعنامه در تقویت مبارزه ناکام می‌ماند و در نتیجه آمریکا از مشارکت در یک چنین نیروی بدبینانه و به طور عمد ناآگاهانه امتناع می‌کند.

پیش نویس قطعنامه کشور‌های عضو سازمان ملل را ترغیب می‌کرد تروریست‌ها را که هزاران نفر از آن‌ها در سوریه و عراق زندانی هستند، بعد از اتمام مجازات احتمالی حبس دوباره در جامعه خود بپذیرند و به همسران و کودکان آن‌ها کمک‌های ویژه‌ای ارائه کنند.