به گزارش افکارنیوز،

«رأفت مره» رئیس بخش اطلاع‌رسانی حماس در خارج از فلسطین از طرح اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش برای مقابله با توطئه‌های رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

اخبار بین الملل- خبرگزاری صفا به نقل از مره گزارش داد، برنامه‌ای که هنیه ارائه کرد، نشانگر آگاهی وی از گذشته و آینده آرمان فلسطین بوده راهکارهای ریشه‌ای و نجات‌دهنده‌ای برای این مسئله ارائه می‌دهد.

وی بر این باور است که این برنامه، در حمایت از آرمان فلسطین و تلاش‌هایی است که برای نابودی این مسئله صورت می‌گیرد.

این مسئول حماس ادامه داد، برنامه پیشنهادی، حافظ اصول ملی است و بر تداوم مسیر مقاومت تأکید دارد و از جانفشانی‌های ملت فلسطین حمایت می‌کند.

مره با بیان اینکه این برنامه، ملت فلسطین را به آینده و حال حاضر خود، مطمئن خواهد کرد، خاطر نشان کرد، چنین طرحی، بیانگر آمال تمام ملت فلسطین بوده و باعث ایجاد یک اقدام ملی و وحدت‌بخش فلسطینی خواهد شد.

به گفته وی، این طرح، بر اساس مکانیزم مؤسساتی بوده و هم اکنون بر عهده تمام گروه‌های فلسطینی و ملت این کشور قرار دارد.

عصر پنجشنبه نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی، در رام الله و بیروت به ریاست «محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در پایان این نشست، بیانیه‌ای منتشر شد. در این بیانیه، همه توطئه‌ها برای نابودی مسئله ملی فلسطین و دور زدن حقوق قانونی آنها رد و تاکید شد که هیچ گونه تعرضی به قدس و مقدسات مسیحی و اسلامی پذیرفتنی نیست.

هنیه هم در این نشست تاکید کرد که گزینه کنونی ملت فلسطین و حامیان آن ایجاد ائتلاف منطقه‌ای مبتنی بر مقاومت و به خصوص مقاومت نظامی در برابر تهدیدهای استراتژیکی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌اند