به گزارش افکارنیوز،

 نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی صبح امروز (سه‌شنبه) با یورش به الخلیل در کرانه باختری ده‌ها نفر از فلسطینیان را که بیشتر آنان اسرای آزاد شده از زندان‌های این رژیم بودند، بازداشت کردند.

اخبار بین الملل- به گفته منابع محلی، نظامیان رژیم صهیونیستی به محله ها، روستا‌ها و شهرک‌های الخلیل یورش برده و ۴۰ فلسطینی را بازداشت کردند که دو نماینده سابق جنبش «اصلاح و تغییر» در پارلمان تشکیلات خودگردان فلسطین و شماری از اسیران آزاد شده و همچنین یه زن و دختر نوجوان از جمله آنان بودند.

همچنین نظامیان صهیونیست در بیت لحم ۴ فلسطینی و در طولکرم یک فلسطینی را بازداشت کردند.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۳ هزار فلسطینی در کرانه باختری از سوی نظامیان صهیونیست بازداشت و روانه زندان‌های این رژیم شده‌اند.

باشگاه اسیران فلسطینی در واکنش به این بازداشت‌ها اعلام کرد: این بزرگترین عملیات بازداشت در کرانه باختری از ابتدای سال جاری میلادی و جنایتی بزرگ در سایه شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان در میان اسرای در بند رژیم صهیونیستی است.

این مرکز فلسطینی گفت: زندگی و سرنوشت فلسطینیان اسیر شده در خطر است و با وجود شکنجه و سرکوب آنان در زندان‌های رژیم صهیونیستی، درخواست‌های مستمر ما برای آزادی آنان به ویژه آزادی اسرای بیمار بی پاسخ مانده و واکنش صهیونسیت‌ها بازداشت بیشتر مردم فلسطین و استفاده ابزاری از بیماری برای قلع و قمع اسرا بوده است.

باشگاه اسیران فلسطینی، مقامات رژیم اشغالگر را مسئول سرنوشت بازداشت شدگان به ویژه آنانکه دچار بیماری و نیازمند درمان هستند، اعلام کرد.