به گزارش افکارنیوز،

حزب الله لبنان در واکنش به اقدام آمریکا در تحریم دو وزیر سابق لبنانی به بهانه حمایت آنها از حزب الله بیانیه‌ای صادر کرد.

اخبار بین الملل- وزارت خزانه‌داری آمریکا  روز سه‌شنبه، «یوسف فینانوس» و «علی حسن خلیل» دو وزیر سابق لبنانی را به بهانه حمایت از حزب‌الله تحریم کرد.

به گزارش پایگاه خبری المنار، در این بیانیه آمده است: «از نظر اخلاقی، می‌بینیم که این تصمیم ناعادلانه نشان افتخاری برای دو دوست عزیز و برای همه کسانی است که دولت آمریکا آنها را به مقاوم بودن یا حمایت از مقاومت متهم می‌کند».

حزب الله افزود: «در وهله دوم، دولت آمریکا یک قدرت تروریستی است که ویرانی را در سرتاسر جهان گسترش می‌دهد و اصلی‌ترین حامی تروریسم صهیونیستی و تکفیری در منطقه ماست. آمریکا حق ندارد، افراد شریف و مبارزان مقاومت را تروریست معرفی کند و هر آنچه از این دولت صادر می‌شود محکوم و رد می‌شود».

حزب الله با تاکید بر اینکه سیاست تحریم ایالات متحده قادر به دستیابی به اهداف خود در لبنان نخواهد بود، گفت: «این سیاست هرگز به تسلیم شدن لبنانی‌ها و وادار کردن آنها به کوتاه آمدن از حقوق مربوط به حاکمیت ملی خود، منجر نخواهد شد؛ در عوض، این امر باعث افزایش پایبندی آنها به تصمیم‌گیری آزاد، حفظ عزت ملی و حاکمیت کامل آنها خواهد شد و مواضعی که امروز جنبش امل و رئیس جریان المرده در خصوص این تحریم‌ها بیان داشتند، این واقعیت را تأیید می‌کند.»

در پایان این بیانیه آمده اسـت: «ما در حزب الله بر همبستگی خود با دو برادر عزیز تاکید کرده  و در کنار آنها ایستاده‌ایم  و از موضع قاطع، راسخ و فداکارانه آنها در دفاع از لبنان ، آزادی و عزت آن استقبال می‌کنیم».