به گزارش افکارنیوز،

خبرنگار شبکه المیادین اعلام کرد که طرفین درگیر در لیبی در چارچوب مذاکرات مغرب، از توصیه‌ها در رابطه با تداوم راه‌حل سیاسی در این کشور استقبال کردند.

اخبار بین الملل- این شبکه بر اساس اطلاعاتی اعلام کرد: « سازمان ملل قصد دارد به زودی طرفین درگیر در لیبی را به برگزاری نشست ملی در ژنو دعوت کند».

بر اساس این اطلاعات، مرحله مقدماتی سازش، شامل دوره زمانی محدودی است. هدف این دوره زمانی، فراهم کردن شرایط برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در لیبی است. در این مرحله تمامی موسسه‌های اجرایی و پارلمان به شهر «سرت» منتقل خواهند شد.

خبرنگار المیادین افزود: «توصیه‌هایی که در این نشست بر آن توافق شد، شامل تشکیل دولت وحدت ملی با رعایت وحدت و تنوع جغرافیایی لیبی است».

گفت‌وگو‌ها بین طرف‌های درگیر در لیبی در بوزنیقه در نزدیکی پایتخت مغرب ، روز پنج‌شنبه پیگیری شد.

گفتنی است، سمت‌های دولتی، مقر بانک مرکزی و اموال حاصل از فروش نفت لیبی از مهم‌ترین موانع موجود در مذاکرات است.

مذاکرات طرفین درگیر در لیبی از روز یک‌شنبه در مغرب آغاز شد. پافشاری هیئت شورای ریاستی برای انتقال درآمد‌های حاصل از فروش نفت به بانک مرکزی در طرابلس موجب تعلیق مذاکرات برای یک روز شد.

عبدالسلام الصفرانی، عضو هیئت مذاکره کننده شورای ریاستی لیبی از امکان رسیدن به تفاهماتی در این دور از  گفت‌وگوها خبر داد و گفت که محور اصلی رایزنی‌ها اختلافات سیاسی و تشکیلاتی است، زیرا فساد به شدت در کشور گسترش یافته است.