به گزارش افکارنیوز،

 باب وودوارد در کتاب جدیدش تحت عنوان "خشم"، افشاگری هایی را علیه دونالد ترامپ داشته است. وی اکنون در یک مصاحبه 60 دقیقه ای به این سئوال مهم پاسخ داده است که چرا در پایان کتابش به این نتیجه رسیده است که ترامپ فرد مناسب و شایسته ای برای ریاست جمهوری آمریکا نیست.

اخبار بین الملل- بر اساس این گزارش وی درباره این مساله گفت: این جمع بندی و نتیجه گیری بر اساس اسناد و شواهد بوده است، شواهدی که اجماع نظر روی آن وجود داشته است، ترامپ حداقل درباره ویروس کرونا، حقیقت را به مردم نگفته است. و این یکی از چیزهایی است که ترامپ به من گفته است. در دوره ریاست جمهوری، همواره دینامیت پشت در است. دینامیت واقعی اکنون ترامپ است. او دینامیت واقعی است.

هفته گذشته سی ان و ان و واشنگتن پست بخش هایی از این کتاب را منتشر کردند. در بخشی از این کتاب آمده است: ترامپ 7 فوریه می دانست که ویروس کرونا مرگبار است و از طریق هوا منتقل می شود و ویروسی به مراتب بدتر از آنفولانزا است. با این حال ترامپ خطر این تهدید بزرگ را دست کم گرفت و حاضر نشد واقعیت را به مردم بگوید. وی حتی جو بایدن را به خاطر پوشیدن ماسک تمسخر کرد.

گردهمایی های انتخاباتی ترامپ همچنان به صورت حضوری و بدون رعایت تدابیر بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می شود و اکثر شرکت کنندگان ماسک نمی پوشند.

 وی در بخش دیگری از این کتاب نوشته است: جیمز ماتیس وزیر دفاع پیشین آمریکا به دن کوتس مدیر سابق اطلاعات ملی ایالات متحده گفته بود که ترامپ فرد خطرناکی بوده و برای پست ریاست جمهوری مناسب نیست.

ماتیس که در پایان سال 2018 میلادی به خاطر اختلاف بر سر راهبرد نظامی و دفاعی با ترامپ، کاخ سفید را ترک کرد، به دن کوتس هشدار داده بود که "شاید زمانی فرابرسد که همه ما مجبور به اتخاذ یک اقدام دسته جمعی علیه ترامپ شویم."

واشنگتن پست نگفته است که منظور وودوارد از اقدام دسته جمعی مورد اشاره جیمز ماتیس چه بوده است.

ماتیس در یک گفتگوی دیگر با دن کوتس گفته است: رئیس جمهور هیچ گونه اصول اخلاقی ندارد.

دن کوتس نیز پاسخ داده است: درست است. برای ترامپ، دروغ دروغ نیست. این فقط چیزی است که او فکر می کند. او تفاوت بین دروغ و واقعیت را نمی داند.

ماتیس یکی از معدود اعضای کابینه ترامپ بود که حمایت جمهوری‌خواهان و دموکرات ها را جلب کرده بود.

ماتیس اواخر سال 2018 به خاطر اختلاف با ترامپ بر سر سوریه و اروپا از این سمت کناره گیری کرد.

وی از اقدامات ترامپ در خصوص استفاده از ارتش برای سرکوب مخالفان و معترضان در پی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست به شدت انتقاد کرده و گفته است ترامپ قصد دارد کشور را دچار تفرقه و چند دستگی کند.

وی از منتقدان جدی تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه و روابطش با متحدان ناتو بوده است.