به گزارش افکارنیوز،

​بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس لایحه جنجالی خود را موسوم به بازار درونی که ناقض قوانین بین الملل و نابود‌کننده اعتبار بریتانیا در جهان عنوان شده است، در میان مخالفت شدید شماری از نمایندگان برای نقض توافق  خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که کم‌تر از یک سال پیش انجام شد، در مجلس این کشور مطرح کرد.

اخبار بین المللجانسون در حالی لایحه خروج از اتحادیه اروپا بودن توافق را مطرح کرد که دیگر نخست‌وزیران زنده بریتانیا، جان میجر، تونی بلر، گوردون براون و ترزا می پیش‌تر با این لایحه، مخالفت کرده بودند.

پیش از این نیز ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه گذشته در نشست تروئیکای اروپایی تاکید کرد نقض توافق درباره برگزیت غیرقابل قبول است.

 با اجرایی شدن لایحه جنجالی با عنوان بازار درونی بخش‌هایی از توافق انگلیس با اتحادیه اروپا، بر سر جدایی این کشور از این اتحادیه، موسوم به برگزیت (Brexit) به صورت یکجانبه لغو می‌شود.

به گزارش رسانه‌های انگلیس، حدود ۳۰ نفر از نمایندگان حزب حاکم محافظه کار در این کشور گفته اند در نظر دارند با تدوین طرحی و ارائه آن به مجلس، اجازه ندهند بوریس جانسون، رهبر این حزب و نخست‌وزیر انگلیس، توافق موجود را تغییر دهد.

تصمیم دولت انگلیس در تغییر یکجانبه مفاد توافق با اتحادیه اروپا با روبه‌رو شدن با مخالفت‌های گسترده داخلی و خارجی، خشم نمایندگان پارلمان اروپا را برانگیخته است و آنان تاکید کردند اروپا به انگلیس اجازه اخاذی نمی‌دهد.

دیوید پاسولی، رئیس پارلمان اروپا در واکنش به تصمیم دولت بریتانیا گفت: اتحادیه اروپا هشدار می‌دهد اگر انگلیس توافق برگزیت را زیر پا بگذارد با عواقب جدی روبرو خواهد شد.

پیش‌تر رئیس کمیسیون اروپا به دولت انگلیس درباره ضرورت پای‌بندی به توافق برگزیت هشدار داده بود. شماری از منتقدان و ناظران، تصمیم دولت انگلیس را اقدامی با انگیزه‌های سیاست داخلی ارزیابی کرده اند تا بر ناکامی‌ها در مدیریت بحران کرونا در این کشور سرپوش بگذارد.