به گزارش افکارنیوز،

 "آنا پاپووا" رئیس سازمان فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه، امروز، سه شنبه، اعلام کرد که این کشور در حال حاضر از لحاظ میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-19 در رتبه 106 جهان قرار دارد.

این مقام مسئول روس گفت: «از لحاظ سطح ابتلا به عفونت ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از آن، بر اساس هر 100 هزار نفر، روسیه در رتبه چهلم (40) جهان است، ولی از نظر میزان مرگ و میر - این کشور در مکان صدوششمین (رتبه 106) در جهان قرار دارد.»

خانم پاپووا همچنین یادآور شد که روسیه یکی از کشورهای صدرنشین جهان از لحاظ  تعداد آزمایشات انجام شده برای تشخیص وجود ویروس کرونا است و به ازای هر میلیون نفر، 280 هزار آزمایش انجام می‌شود که در حال حاضر تعداد آنها، نزدیک به 41 میلیون آزمایش رسیده است.

به گفته وی، علاوه بر این، حدود نیمی از موارد گزارش شده از شناسایی عفونت کووید-19 در روسیه، بدون علامت بالینی یا بسیار خفیف است.

در عین حال، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه نیز امروز گزارش داد که تعداد موارد تایید شده از آلودگی به ویروس کرونا در این کشور، طی یک روز گذشته 5 هزار و 529  مورد افزایش یافته که این میزان بیشترین آمار روزانه از تاریخ 27 جولای () است.

بدین ترتیب تعداد کل افراد مبتلا به عفونت کووید-19 در روسیه به یک میلیون و 73 هزار و 849 نفر ( 1073849) رسیده است.

بر اساس این اطلاعات، بیشترین موارد جدید آلودگی -206 مورد در سن‌پترزبورگ، 165 مورد در منطقه راستوف و 151 مورد در منطقه مسکو، شناسایی شده است.

این ستاد یادآور شد، در حال حاضر، 170 هزار و 759 نفر در سراسر روسیه تحت درمان قرار دارند. تعداد بیماران بهبود یافته طی 24 ساعت اخیر هم 5 هزار و 605 مورد بوده و بدین ترتیب، در مجموع تاکنون 884 هزار و 305 نفر در این کشور بطور کامل درمان شده‌ا‌ند. نسبت بیماران بهبود یافته از 82.3 درصد از کل افراد آلوده فراتر رفته است.

ضمن اینکه، تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در روسیه هم طی روز گذشته 150 مورد افزایش یافته تا تعداد فوت بیماران در این کشور به 18 هزار و 785 نفر، یا 1.75 درصد از کل افراد مبتلا برسد.

 "میخائیل موراشکو"، وزیر بهداشت روسیه روز گذشته اعلام کرد که وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور پایدار است و ثبت افزایش تعداد موارد تایید شده از این عفونت در برخی مناطق، مربوط به پایان تعطیلات و بازگشت تعداد زیادی از شهروندان به محیط‌های کاری و فعالیت‌های اقتصادی است.

طبق آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی، تعداد موارد آلودگی به ویروس کرونا در سراسر جهان، به بیش از 29 میلیون نفر رسیده است.